Eesti judoka tõi Euroopa Karika etapilt pronksmedali

0
44

Möödunud nädalavahetusel Rumeenias toimunud kadettide Euroopa Karika etapilt tõi Eesti judoka Valeria Ušanova pronksmedali. Andris Org jõudis kehakaalus kuni 81 kilo veerandfinaalini.

Nädalavahetusel Bukerestis toimunud EK-etapil osales 348 judokat, kes esindasid 25 riiki üle maailma.

Eestlastest tõi parima tulemuse koju Kohtla-Järve Kalev judoklubi esindav Valeria Ušanova, kes maadles kehakaalus kuni 70 kilo. Eesti judoka esimeseks vastaseks oli ukrainlanna Karyna Vinnchuk ning kohtumine kujunes väga tasavägiseks. Ušanova saavutas vastase üle võidu lisaaja neljandal minutil. Järgmise kohtumise kaotas Ušanova Bosnia ja Hertsegoviina noorele judokale Sofija Pajicile, kuid pääses edasi lohutusringidesse. Lohutusringis võitis Ušanova kindlalt rumeenlannat Raisa Comanit. Pingelise pronksimatši käigus tõestas Ušanova oma paremust, alistades lisaajal prantslanna Cecile Lou Nlembe.

Esikümnesse ja veerandfinaalini jõudis EK-etapil Andris Org, kes maadles kehakaalus kuni 81 kilo. Esimeses ringis alistas Org soomlase Aleksi Hukkaneni ning seejärel rumeenlase Sebastian Medre. Veerandfinaalis tuli aga Orgil vastu võtta kaotused hilisemalt kaalukategooria võitjalt Igor Tsurkanilt (Ukraina) ja Ghenadi Chyzhevskyilt (Moldova). Viimane võitis turniiril pronksmedali. Org saavutas kaalukategooria üldarvestuses 9. koha.

Eestit esindas viis judo kadetti vanuses 15-17 aastat, kuid teised eestlased sel korral avaringist edasi ei pääsenud.

Pressiteade

Eelmine postitusMukunga võidutses Tartu Maastikumaratonil kuuendat korda
Järgmine postitusTanel Visnap võitis kurtide olümpiamängudel kaugushüppes kuldmedali!