Eesti kurlingupaar tuli Kanadas Grand Slami turniiri võitjaks

0
19

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill lõpetas Kanadas toimunud Grand Slami turniiri Mixed Doubles Superseries puhta võiduga, alistades finaalis Kanada kurlingupaari tulemusega 8:3.  Esikohaga teenisid eestlased ka kopsaka auhinnaraha, 6000 Kanada dollarit.

Oma alagrupis võitsid Kaldvee ja Lill kõik peetud kohtumised ning pääsesid veerandfinaali, kus kohtuti Rootsi kurlingupaariga Westman ja Ahlberg. Kohtumine lõppes eestlase võiduga 6:4. Poolfinaalis oli Kaldvee ja Lille vastaseks Kanada kurlingupaar Reese-Hansen ja Chester, kelle üle saavutas Eesti kurlinguduo veenva võidu 9:3, võit vormistati kõigest viie vooruga.

Finaalis kohtusid Eestlased Kanada kurlingupaariga Cotter ja Cotter. Mõlemad võistkonnad mängisid kohtumise esimestes voorudes liigseid riske võtmata, kuid eestlased panid oma sõna maksma neljandas voorus, röövides vastaselt koguni kolm punkti ning viiendas voorus veel ühe punkti lisaks. Kohtumine lõppes eestlaste tugevas eduseisus 8:3.

“Kanadas saame end proovile panna uute mängijate vastu ning see arendab väga hästi.  Kurlingus loevad kogemused ning mida suurem on meie kogemus turniiride ja vastaste näol, seda tugevamaks muutume,” ütles kurlingumängija Marie Kaldvee.

Eesti kurlinguduo hooaja suurimaks eesmärgiks on pääseda läbi Eesti meistrivõistluste kevadisele MM-ile, kus jagatakse esimesi olümpiapunkte. “Tipus on konkurents väga tihe. Esimesed 10-15 võistkonda on väga võrdsed, seega peab olümpiale pääsemiseks igas mängus endast sada protsenti andma. Kui kõik õnnestub, siis võime võita. Tiitlivõistlused kannustavad kvaliteetsemalt treenima ja motiveerivad endast parimat andma,” lisas Kaldvee.

Kanadas toimuv Grand Slami turniir Mixed Doubles Superseries on kuuest etapist koosnev võistlus, millest on kutsutud osa võtma parimad segapaariskurlingu võistkonnad Euroopast ja Põhja-Ameerikast. Kvalifikatsioonivõistluste parimad pääsevad finaalvõistlusesse Kanadas, Brantfordis. Eesti kurlingupaar võtab osa neljast kvalifikatsiooniturniirist.

Möödunud aastal tulid Kaldvee ja Lill Grand Slami turniiri võitjateks.

Eelmine postitusEesti kurlingupaar alustas Kanadas Grand Slami turniiri puhta võiduga
Järgmine postitusJaanek Lips võitis veteranide MM-il kulla

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.