Tallinnas toimub Euroopa Kergejõustikuliidu aastakonverents ja parimate kergejõustiklaste auhinnagala Golden Tracks

0
79

Sellel nädalal toimub Tallinnas Euroopa Kergejõustikuliidu aastakonverents ning parimate kergejõustiklaste auhinnagala Golden Tracks.

20.-22. oktoobril kogunevad Tallinnasse Euroopa Kergejõustikuliidu liikmesriikide esindajad, kes osalevad aastakonverentsil. Tallinnas toimub üritus juba neljandat korda. Euroopa Kergejõustikuliidu aastakonverents on Tallinnas toimunud varasemalt aastatel 2004, 2013 ja 2019.

Konverentsile on oodata üle 300 osaleja, sealhulgas Euroopa Kergejõustikuliidu president Dobromir Karamarinov ja Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu president Sebastian Coe. Konverentsi külaliste hulgas on mitmed praegused ja endiseid sportlased – Virgilijus Alekna, Dragutin Topic, Ivet Lalova-Collio, Alessia Trost, Léa Sprunger, Hannah England, Milan Trajkovic, Periklis Iakovakis ja mitmed teised.

Samuti on Tallinnasse tulemas mitmed mainekate rahvusvaheliste kergejõustikuvõistluste korraldajad ning sportlaste mänedžerid.

Konverentsile paneb piduliku punkti laupäeva õhtul Kruiisiterminalis toimuv aasta parimate kergejõustiklaste auhinnagala Golden Tracks, millisel kroonitakse aasta nais- ja meessportlane ning Tõusvad Tähed. Aasta sportlasi valitakse Euroopas alates 1993. aastast, Tõusva Tähe kategooria lisandus 2007. aastal.

Aasta naissportlase kategooria kolm finalisti on 400 m (tõkke)jooksja Femke Bol (Holland), kõrgushüppaja Yaroslava Mahuchikh (Ukraina) ja seitsmevõistleja Nafissatou Thiam (Belgia). Kusjuures kõik kolm on varasemalt võitnud Tõusva Tähe auhinna.

Aasta meessportlase kategooria kolm finalisti on teivashüppaja Armand Duplantis (Rootsi), pikamaajooksja Jakob Ingebrigtsen (Norra) ja kaugushüppaja Miltiadis Tentoglou (Kreeka).

Tõusva Tähe naiste kategoorias jõudis kolme finalisti hulka ka Eesti kõrgushüppaja Karmen Bruus, kes tuli sel aastal U20 vanuseklassi maailmameistriks. Ühtlasi kordas ta Eesti rekordit ja U18 vanuseklassi maailma tipptulemust (1.96). Karmeni kõrval on nomineeritud veel tema eakaaslane kõrgushüppaja Angelina Topić (Serbia) ning odaviskaja Elina Tzengko (Kreeka).

Meeste Tõusva Tähe kategooria kolm finalisti on kettaheitja Mykolas Alekna (Leedu), kaugus- ja kõrgushüppaja Mattia Furlani (Itaalia) ning pikamaajooksja Niels Laros (Holland).

Lisaks tunnustatakse auhinnagalal Euroopa Kergejõustikuliidu poolt silmapaistvaid treenereid ja teisi kergejõustiku arengusse panustanud inimesi.

Treeneritöö auhind tähistab ja tunnustab treenerite olulist panust. Kokku jagatakse tänavu auhinnad 72 treenerile 33 liikmesriigist. Sealhulgas saab auhinna iga Müncheni Euroopa meistrivõistluste kuldmedali võitja treener.

Euroopa Kergejõustikuliidu auhinnaga tunnustatakse riikide alaliitude juhte või töötajaid, spordiürituste korraldajaid, klubijuhte, ajakirjanikke, teadlasi ja teisi, kes on andnud suure panuse kergejõustiku arengusse oma riigis või rahvusvaheliselt. Sel aastal antakse auhind 26 inimesele.

Eelmine postitusKurlinguturniiril Tallinn Cup läks võit Leetu
Järgmine postitusVõrkpalli Rahvaliigas peeti järjekordsed kohtumised

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.