25. Tamsalu-Neeruti maratoni võitsid ukrainlane Oleksandr Lisohor ja Tatjana Mannima

0
16

Täna Alutaguse suusaradadel peetud 25. Tamsalu-Neeruti maratoni võitis ukrainlane Oleksandr Lisohor ajaga 1:21:25 (A.R Pro Ski Team). Võistluse teine koht läks Andreas Veerpalule (Jõulu Suusaklubi, 1:21:29) ja kolmandana oli finišis Anders Veerpalu (Jõulu Suusaklubi, 1:21:29).  Kokku sai tulemuse kirja 268 suusasõpra ning Farmi lastesõitudel osales 30 last.

Naiste arvestuses läks võit läks ajaga 01:28:52 Tatjana Mannimale (Suusasemud I), teise kohta võttis Aveli Uustalu (Alutaguse Suusaklubi, 01:31:51) ja kolmanda Teiloora Ojaste (Karupesa Team, 01:31:55).

Oleksandr Lisohor kiitis nii määrdemehi kui rajameistreid. „Ma olen tänase päeva üle väga õnnelik – mul olid väga head suusad, äge rada, tugevad konkurendid ning ilm oli samuti lihtsalt suurepärane,“ ütles spordimees.

Estoloppeti 2024 naiste üldvõidu juba kindlustanud Tatjana Mannima tõdes, et hommikul kohale jõudes tundus rada pealtnäha jäine. „Mõtlesin, et äkki ei lähegi pehmeks. Sõites oli esimene ring kõige kiirem, teine juba aeglasem ning kolmas pehme. Leidsin endale kohe alguses sobiva pundi, millega suutsin koos sõita pea kaks ja pool ringi. Enne finišit võtsin rahulikult, sest teadsin, et täna ei pea ma endast 100 protsenti välja panema. Võidu üle on mul loomulikult väga hea meel!“ rõõmusta Mannima.

M15 vanuseklassis võttis ajaga 00:32:15 võidu Kennet Luuk (CFC Spordiklubi) ja N15 arvestuses oli ajaga 00:32:15 kiireim Anett Liisa Parts (Tamsalu Ao Suusaklubi).

25. Tamsalu-Neeruti maratoni peakorraldaja Vahur Leemets tänas kõiki suusatajaid vahva päeva eest. „Osalejate tagasiside on olnud väga positiivne, rada püsis ning päike paistis. Kuna maraton lükati algul edasi, siis osad registreerunud spordisõbrad olid täna  39. Eesti omavalitsuste talimängudel ning paljud ka Vasaloppeti 100. juubelil Rootsis. Aitäh kõikidele, kes said osa Estoloppeti viiendast etapist,“ sõnas Leemets.

Estoloppeti 27.hooaeg võetakse kokku 9. märtsil Haanjas, kus toimub sarja viimane maraton.

estoloppet.ee.
Foto: Adam Ilingworth

Eelmine postitusGlascow: Diana Suumann pääses MM-i poolfinaali
Järgmine postitusKristjan Ilves saavutas Lahtis toimunud MMil kolmanda koha

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.