Algas “Aasta sportlane 2020” rahvahääletus

0
188

Eesti Olümpiakomitee avas teisipäeval “Aasta sportlane 2020” rahvahääletuse. Erakordsel aastal saab oma soosikute poolt hääletada kahes kategoorias – aasta sportlane ja aasta treener. Hääletada saab 20. detsembrini (k.a.) EOK leheküljel.

EOK peasekretär Siim Sukles nentis, et ebatavaline aasta nõuab tavapärasest erinevaid lahendusi. „On olnud tiitlivõistlustevaene aasta ning selleks, et tagada „Aasta sportlane 2020“ aunimetusele ja Kristjanile väärikas konkurents, otsustasime tavapärase kolme kategooria – aasta naissportlase, meessportlase ja võistkonna – asemel pärjata selle ühe ja ainsa – aasta sportlase, kelleks võib olla nii individuaalsportlane kui ka tiim. See on ühekordne muudatus, mida toetas ka EOK sportlaskomisjon. Samuti on see sümboolne kummardus selle tava ajaloole – tänavu täitub 90 aastat aasta sportlase esmakordsest valimisest ja toona kuulutati välja samuti vaid üks sportlane. Loodetavasti võimaldab 2021. aasta piisavalt võistlusi, et on ainest valida taas aasta sportlasi mitmes kategoorias. Aasta treeneri valimine jätkub tavapäraselt,“ rääkis Sukles.

Rahvahääletusel on kõik huvilised oodatud hääletama aasta sportlase ja aasta treeneri valimistel oma soosikute poolt kodulehel. Mõlemas kategoorias saab punkte anda kolmele kandidaadile. Igast seadmest saab hääletada vaid ühe korra. Rahvahääletus lõppeb 20. detsembril kell 23:59. Mullu osales aasta sportlaste valimisel sada tuhat unikaalset spordisõpra.

2020. aasta sportlane ja treener selgitatakse rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Lisaks nimetatakse aasta noorsportlane, kes selgitatakse välja spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Laureaadid kuulutatakse välja 3. jaanuaril kell 19.30 telesaates „Spordiaasta Tähed 2020“.

Eestis on aasta sportlasi valitud juba pea 90 aastat.

EOK

Eelmine postitusLaste karika- ning noorte meistrivõistluste paus pikeneb
Järgmine postitusSport Kohtla-Järvel: võistluste kalender detsembris

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.