Algas naiste ja meeste rahvaliiga võistkondade registreerimine

0
12

Tänasest, 19. veebruarist algas võistkondade registreerimine rahvaliiga A- ja B-tasandile nii naiste kui meeste arvestuses. Mõlemas võistlussarjas saab võistkondi üles anda 22. aprillini.

„Rahvaliigasse ootame osalema inimesi üle Eesti, olgu nendeks sõpruskonnad või jalgpalli kogukonnad. Erinevalt tavaliigadest, on rahvaliiga kalender ja formaat paindlik, näiteks saavad võistkonnad omavahelisel kokkuleppel valida ise enda mänguaja ja -formaadi,“ rääkis rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas.

Registreerimine toimub EJL infosüsteemi ERIS kaudu. Võistkonnad, kes on varasemalt rahvaliigas osalenud, ei pea uut võistkonda registreerima, vaid saavad sama võistkonna registreerida uueks hooajaks. Nime muutmiseks tuleb täita registreerimisel vastava lisainfo lahter või võtta pärast registreerimist ühendust EJL rahvajalgpalli osakonnaga.

Meeskondadel, kes soovivad osaleda Eesti 2024. a väikestel karikavõistlustel, tuleb oma võistkond registreerida hiljemalt 15. märtsiks.

Mängijate ülesandmine võistkondadesse algab pärast võistkondade registreerimist ja alagruppide kinnitamist.

Rahvaliiga täpsema hooaja juhendi ning rahvaliigasse registreerimise juhised leiab Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt.

Rahvaliigades osalevate mängijate arv on aastatega stabiilselt kasvanud ning mullu käis hooaja vältel väljakul enam kui 2500 mängijat. Meeste arvestuses osales A- ja B-tasandil kokku 89 võistkonda ja 2007 mängijat, naiste arvestuses oli võistlustules 23 võistkonda ja 494 mängijat.

Eesti Jalgpalli Liit lõi rahvaliiga 2010. aastal. Aastal 2012 lisandus eraldi naiste rahvaliiga ning 2014. aastast jagunes rahvaliiga A- ja B-tasandiks. 2016. aastast liitus rahvajalgpalli liigade perega noorte rahvaliiga. 2013. aasta sügisel alustas esmakordselt saalijalgpalli rahvaliiga.

Pressiteade

Eelmine postitusKaldvee ja Lill tulid kodusel MK-etapil kolmandaks
Järgmine postitusEesti saalijalgpalli meistrivõistlustel algavad play-offid

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.