Anett Kontaveit naasis profikarussellile võiduga

0
156

Anett Kontaveit (4) võitis Palermo turniiri avaringis maailma 85. reketi Patricia Maria Tigi (Rumeenia) 6:3, 6:3, kuid veenvast mängust oli seekord asi kaugel – eriti, kui võrrelda Anetti esitusi Merko Cupil lätlannade vastu.

Tõsi, välitingimustes ja liivaväljakul tõusevad esile teised faktorid ning Eesti aja järgi teisipäeval alanud ja kolmapäeval lõppenud mängu mõjutasid tuul ja valepõrked. Imelikul kombel mõjusid need tegurid aga mängijaile erinevalt – Tig ei saanud hakkama servimisega, Kontaveit oli pigem hädas tagajoonel, kus ta tihti jäi löökidele hiljaks ja tabas palli ebapuhtalt. Tundus, et tagajoonemängu kontrollis Tig paremini, ent õnneks olid erandid mõlema seti viimased geimid, kus eestlanna domineeris selgelt.

Esimest setti alustas Anett murdega, kuid andis võidetu kohe tagasi. Teine murre seisul 3:3 tõi pöörde ja seti lõpus tegutses Kontaveit märksa täpsemalt ja teravamalt. Kahe seti vahel kasutas Tig õla ravimiseks üsna pikka arstipausi, mis ei mõjunud Anettile hästi. Ta jäi taha 0:3 ja siis üsna suurte raskustega sai vastase servigeimi kätte seisuks 1:3. Aga läks nii, et Tig enam ühtki geimi ei saanudki, kuigi võitlust oli. Täiesti teistlaadi oli kohtumise viimane geim, kus Anett lihtsalt lõi kõik pallid vastase poolele maha ja võitis umbes minutiga.

Kontaveit võitis vastasest 15 punkti rohkem (68:53), kuid eestlanna lõi 5 ässa ja tegi 1 topeltvea, vastane 1 ässa ja 9 topeltviga. Seega teenis Anett otse servist koguni 12 punkti rohkem ja mängu läinud pallide osas valitses pigem võrdsus. Lisaks näitas esimese servi protsent (Kontaveit 63, Tigg 44), et Eesti esireket sai tuulistes oludes pallinguga tunduvalt paremini hakkama.

Neljapäeval kohtub Kontaveit Laura Siegemundiga (Saksamaa, WTA 65.), kes peaks olema Tigist astme võrra parem mängija. Kui Anett mängiks nii nagu täna mõlema seti viimastes geimides, peaks sellest loodetavasti eduks piisama.