Batuudihüpete MMi debüüt tõi Kaasikule 41.koha

0
155

Sel nädalal Sofias toimuvatel trampoliinvõimlemise maailmameistrivõistlustel esindas Eestit ainus batuudihüppaja Krete Kaasik. Eesti osaleb täiskasvanute MM-l esmakordselt. 74 osalejaga kvalifikatsioonivõistlusel teenis Kaasik 51.060 punkti, mis kokkuvõttes andis 41.koha.

Sofias toimuvatel maailmameistrivõistlustel selgitatakse parimad neljal trampoliinvõimlemise distsipliinil – batuudihüpped (TRA), sünkroonbatuudihüpped (SYN), topelt-trampetihüpped (DMT) ning akrorada (TUM). Eesti osaleb täiskasvanute batuudihüpete MM-l esmakordselt. Võistluse jooksul sooritavad batuudihüppajad kaks katset, millest arvesse läheb parima punktiarvestusega tulemus.

Kaasik jäi võistlusega rahule, eriti esimese katsega, mis jäigi Kaasiku lõpptulemuseks. “Poole aastaga on edasiminek olnud suur. MMi teises katses läksin veelgi raskemat seeriat tegema, millega tahtsin rohkem punkte saada. Täna see veidi ebaõnnestus, kuid jäin rahule, et tegin teise katse lõpuni välja. Elementide sooritus on läinud vahepeal paremaks ning samuti suudan võistluskatse ajal nüüd elada hetkes, mitte minevikus ega tulevikus, mis on väga oluline“,  kommenteeris Kaasik. Kaasiku plaanid järgmiseks hooajaks on seotud võistlusseeriate lihvimisega, kus on  plaanis tõsta katsete raskust, harjutada puhtust ja enesekindlust.

Krete treeneriks on tema ema Katrin Kaasik, kes juhendas Kretet ka Sofias. “MMil võistlemine oli hoopis teistsugune kogemus kui on olnud varasemad võistlused. Tegelikult saab siit palju õpetlikku kaasa võtta. Tore oli näha, kui palju Krete on edasi arenenud. Kindlasti sai Krete ka kindlust juurde, et oleme õigel teel”, ütles Kaasik.

Batuudihüpete kvalifikatsiooni võitis Hiina esindaja Yicheng Hu (56.600), teiseks jäi jaapanlane Hikaru Mori (56.290) ning kolmandaks Yunzhu Cao (Hiina, 56.280). MM jätkub homme poolfinaalide ja laupäeval finaalidega. Lisaks MM-i medalitele võitlevad 300 sportlast 38 riigist ka Pariisi olümpiakohtade eest. Sofia MM on esimene Pariisi OMi kvalifikatsioonivõistlus, kus batuudihüpetes jagatakse kuni 8 OM kohta nii meeste kui ka naiste kategooriates.

Pressiteade

Eelmine postitusEesti U20 noortekoondis alistas Kaunases Poola 7:4 ja võitis nelja meeskonna turniiri
Järgmine postitusMeistriliiga sai lahenduse ning peaaegu alistamatu Flora krooniti meistriks