Discgolf: Ida-Virumaal krooniti Eesti meistriteks Kristin Tattar ja Albert Tamm

0
443

25.-28. augustini peeti Mäetaguse ja Alutaguse discgolfi parkides Eesti meistrivõistlusi discgolfis. Kokku osales selle suve tippsündmusel 240 kõrgetasemelist Eesti paremikku kuuluvat mängijat seitsmes erinevas divisjonis (MPO, FPO, MP40, MJ18, FP40, MP50, MP 60).

Võistluse direktor Timo Juursalu sõnul oli võistlus äärmiselt põnev ja mänguilu pakkuv. „Neli päeva järjest näha head tasavägist võitlust Eesti parimatelt ja palju uusi ootamatuid üllatajaid, kes suutsid taset kõrgel hoida, võime jääda võistluse ja tulemustega rahule.“ Reedeseks finaalringiks koondusid võistlejad tuulisele Mäetaguse rajale, kus jagati ka järgmiselt meistritiitlid:
Meeste avatud divisjonis tundis end viimasel ringil kõige kindlamalt tiitlikaitsja Albert Tamm, kes võitis ka sellel korral meistritiitli. Teisele kohale mängisid esialgselt viiki Silver Lätt ja Joosep Stomma, mis viis mehed ümbermängimisele. Hõbemedali avavisked tehti esimesele korvile, kus kumbki ideaalset lendu ei saanud. Lätt lähenes korvi alla, Stomma aga otse korvi ning võttis seega teise koha poodiumil Silver Lätt saavutas pronksi.
Naiste avatud divisjonis krooniti Eesti meistriks Kristin Tattar. Teise ja kolmanda koha heitluses jagus pingeid Madli Vaht ja Anneli Tõugjas vahel viimase avaviskeni. Anneli Tõugjas mängis viimase korvi vigadeta ning pälvis tulemusega +13 teise koha Eesti meistrivõistlustel discgolfis. Madli Vaht tulemuseks jäi +15, millega pälvis kolmanda koha.
Naiste 40+ divisjonis näitas Viilep taset ning võitles viimasel kolmandikul end Keremäega viiki. Nõnda mindi lõpuni ja ka nemad said edasi mängida esimese eksimuseni. Lõppkokkuvõttes võitis Margit Viilep tulemusega 41 üle PAR-i. Teine koht läks Käthlin Keremäele ja kolmanda koha võttis poodiumil Evely Vinni 48 viskega üle PAR-i.
Meeste 40+ divisjonis võitis Raimo Kimmel tulemusega +1. Järgnesid Eno Juul +5-ga ja Raigo Golub +7-ga.
50+ divisjonis noppis esikoha Üllar Rego tulemusega 13 viset üle PAR-i. Teisena lõpetas Hillar Neiland +29-ga ja kolmanda koha pälvis Jüri Jänes tulemusega +32.
60+ divisjoni esikoht tulemusega +19 läks Jaanus Väljamäele, +32 tõi teise koha Ilmar Noprile ning kolmanda koha võitis +46-ga Kary Pill.
Juuniorides ei lasknud Mathias Villota kedagi omale lähedalegi ning võitis 19 viskega alla PAR-i. Tulemusega -3 võitis teise koha Martin Pugast ning +1-ga kolmanda koha Robi Vanem.
Eesti meistrivõistluseid discgolfis peakorraldaja oli Alutaguse Eagle Disc golfi klubi koostöös Eesti Discgolfi Liiduga. Tulemused.