Eesti GP-l Viljandis võidutsesid Helena Narmont ja Karl Kiur Saar

0
208

Lõppeva nädala reedest pühapäevani peeti Viljandis Eesti GP tenniseturniir. Nii naiste kui meeste üksikmängus otsustati võitja finaalmängu kolmandas setis.

Naiste turniiril pääsesid nelja parema hulka neli kõrgemini asetatud mängijat. Katriin Saar (1.) kohtus poolfinaalis Saara Oravaga (3.) ning Helena Narmont (2.) Elisabeth Iilaga (4.). Finaali jõudsid kaks esimesena asetatud tennisisiti. Saar alistas põnevusmängus Orava 7:5, 3:6, 6:4 ja Narmont oli parem Iilast 6:1, 7:6 (5).

Naiste finaal algas Narmonti dikteerimisel. Esimeses setis oli ta selgelt agressiivsem ja võttis selle geimidega 6:3. Teist setti alustas omakorda jõulisemalt Saar ning Narmont ei saanudki oma mängu käima, 6:2 Saarele. Otsustavas setis kulgesid kaks esimest geimi ülimalt tasavägiselt, mõlemad noppis endale Narmont. „Läksin otsustavas setis väljakule lihtsalt tennist mängima. Mingit konkreetset plaani ei olnud. Panin mängu kõik oma oskused ja kogemused,“ sõnas Narmont pärast võistlust. Lõpptulemus 6:3, 2:6, 6:0.

Naiste paarismängus sai Narmont koos Anet Angelika Koskeliga ka teise tiitli. Finaalis alistati Brit Martin/Saara Orav 5:7, 6:1, 10:1. „Meil oli mitmel korral õnne, sest väga palju võitsime otsustavaid punkte. Otsustavas setis aga ei eksinud me praktiliselt kordagi,“ rääkis Narmont rahulolevalt.

Meeste finaalis alistas Karl Kiur Saar Siim Troosti 7:6 (1), 2:6, 6:4. „ Väga kihvt mäng oli,“ ütles Saar. „Turniirivõidu üle olen väga õnnelik, aga oleks võinud ka teisiti minna. Teises setis mängis Troost väga õnnestunult, kolmandas olin ees 4:1, kui äkki hakkas Troost jälle imehästi mängima ja viigistas seisu 4:4. Siis aga tuli vihmapaus… Pärast pausi olin ma kindlam.“

Poolfinaalis alistas Saar Robin Partsi 6:1,6:1 ning Troost oli parem Alexander Georg Mändmast 6:3, 6:2.

Nii Karl Kiur Saare kui Helena Narmonti jaoks on järgmised võistlused juulikuised Eesti meistrivõistlused.

Meeste paarismängturniiri võitsid Johannes Seeman/Siim Troost, kes finaalis alistasid Gregor Marius Kliimaski/Ronan Vahtrase 6:1, 6:1. Poolfinaalis pidid Seeman/Troost kauem pingutama, sest Viljandi igihaljast duost Ott Ahonenist/Priit Pihlist oldi paremad 6:3,6:4.

Tennisnet.ee

Eelmine postitusKergejõustik: Sillamäel toimusid Ida-Virumaa lahtised meistrivõistlused 10 km jooksus
Järgmine postitusValgas peeti Eesti meistrivõistlused rannamaadluses

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.