Eesti jäähokikoondis ja U20 noortekoondis alustasid Baltic Challenge Cup turniiri võidukalt

0
10

Eesti meeste jäähokikoondis alustas turniiri 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) võiduga Läti üle. Meeskonna kapten Robert Rooba avas mängu alguses arvulisest vähemusest skoori, 17 sekundit enne avakolmandiku lõppu seadis Patriks Trasuns jalule viigi. Eesti koondise võiduvärava viskas Daniil Kulintsev kui tabloo näitas aega 53;26, söötjaks Rooba. Eesti koondise parimaks mängijaks valiti 35 vastaste pealeviset kahjutuks teinud Villem-Henrik Koitmaa. Eesti koondis pommitas Henrijs Ančsi väravat 29 korral. Baltic Challenge Cupil osalev Läti koondis koosneb valdavalt Läti Optibet Hokiliiga klubide mängijatest.

Eesti koondise peatreeneri kohuseid täitev Kaupo Kaljuste ütles pärast võidumängu, et meeskonna võitlusvaim ja hing olid head. “Ei saa öelda, et keegi poleks pingutanud. Muidugi olid teatud momendid, kus ei tehtud päris neid asju, mida vaja, aga kõik võitlesid ja meeskonna hing oli hea!” sõnas Kaljuste.

“Esimesed kümme minutit mängisime hästi, siis rikkusid kaks järjestikust karistust meie mängu ning vastased haarasid initsiatiivi. Teisel kolmandikul ei saanud me ülekaalust väravat, vastased haarasid taas initsiatiivi, aga Villem-Henrik Koitmaa mängis väravas väga hästi! Viimasel kolmandikul tulid paar karistust, aga pidasime vastu, lõime ülekaalust oma võimaluse ära ja võitlesime kindlalt lõpuni,” lisas ta.

Kaljuste hinnangul avaldas kohtumisele mõju tavapärasest kitsam väljak. “Olukorrad vahetusid kiiresti, pidime nobedamalt tegutsema. Sellises mängus ilu ei maksa ei maksa, tuleb lihtsamalt mängida,” tõdes peatreener.

Reedel kell 19:00 kohtub Eesti koondis teises mängus Leeduga.

Eesti U20 noortekoondis alustas oma vanuseklassi turniiri lisaajal saavutatud 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) võiduga Rumeenia üle. Eesti koondis jäi kolmanda kolmandiku alguses Sandor Istvani ja Alpar Bothi väravatest kaheväravalisse kaotusseisu. Kui tabloo näitas aega 52:11, viskas Max Välja David Timofejevi söödust Eesti koondise esimese värava. Vaid 52 sekundit enne normaalaja lõppu seadis Marek Potšinok kaksikvend Eriku söödust jalule viigi, lisaaja 14. sekundil sepistasid vennad Eesti võiduvärava. Pääsukesed sooritasid mängu jooksul Rumeenia väravale 46 pealeviset, rumeenlased proovisid Georg Vladimirovi valvsust 13 korral.

Eelmine postitusEesti jäähokikoondis ja U20 noortekoondis alustavad neljapäeval Kaunases Baltic Challenge Cup turniiri
Järgmine postitusSaalijalgpalli karikavõistlustel selgusid kaheksandikfinaalide paarid