Eesti Jalgpalli Liit tunnustas hõbemärgiga Valeri Vinogradovit

0
11

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) autasustas 40 aastat kohtuniketööd teinud ja selle arengusse panustanud Valeri Vinogradovit EJLi hõbemärgiga.

Vinogradov on endine jalgpallur, treener ja kohtunik, praegune kohtunike vaatleja. Kohtunikutööga on ta seotud olnud 40 aastat: alustas 1984. aastal, ENSV ja Eesti vabariigi kõrgeimas liigas tegutses ta vahemikus 1985–2004 nii väljaku- kui abikohtunikuna ning mõlema rolli peale kogunes mänge kokku 247.

Abikohtunikuna jõudis Vinogradov ka rahvusvahelisele tasemele ning püsis kuus hooaega järjest (1994–1999) FIFA kategooria kohtunike nimekirjas. Rahvusvaheliselt oli tema kohtunikukarjääri tipphetk 1997. aastal, kui Vinogradov teenindas abikohtunikuna MM-valikmängu Liechtensteini ja Islandi vahel.

Kohtunikutööle eelnenud mängijakarjääri jooksul teenis ta 1979. aastal Sillamäe Kaleviga ENSV meistrivõistlustel pronksi ning kahel eelneval aastal tuldi ENSV karikavõitjaks.

Kohtunikuna töötas ka Valeri vend Sergei. Poeg Dmitri Vinogradov on Premium liiga abikohtunik, kes on läbi aegade enim kõrgliigamänge teenindanud õigusemõistja.

EJL hõbemärk anti Valeri Vinogradovile üle pühapäeval, 25. veebruaril toimunud Eesti jalgpallihooaja avamisüritusel.

jalgpall.ee
Pildil jalgpalliliidu president Aivar Pohlak ja hõbemärgi pälvinud Valeri Vinogradov. Foto: Kert Kõpper

Eelmine postitusTennis: Helsingis toimuval turniiril astuvad üles Eesti teine ​​ja kolmas reket
Järgmine postitusEesti iluuisutajad pääsesid juunioride MMil vabakavasse

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.