Eesti kaotas võõrsil Saksamaale ja lõpetas EM-valikgrupi neljandana

0
215

Pühapäeval lõpetas Eesti meeste käsipallikoondis 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri Stuttgartis. 2. alagrupi viimases kohtumises jäädi alla valiksarja täiseduga läbinud Saksamaale 20:35 (10:17) ning lõpetati kahe punktiga neljandal kohal.

Neljapäevase Austria-mänguga võrreldes alustas Eesti koondis Stuttgartis oluliselt energilisemalt rünnakul ja agressiivsemalt kaitses. Esimese kümne minutiga ei saanud Saksamaa positsioonirünnakul ühtki väravat, korra tabati kiire lahendusega ja kolmel puhul realiseeris karistusviske Marcel Schiller.

Aga eestlasedki ründasid hästi, ehkki viimane viigiseis oli Karl Toomi tabamusest tulnud 3:3. Veel 12. minutil viskas sel nädalal rahvuskoondises debüteerinud Ülljo Pihus seisuks 6:5. Siis hakkas sakslaste väravapostide vahel suurepäraselt tõrjuma kogenud Silvio Heinevetter ning rünnakul leiti osavalt joonel Jannik Kohlbacherit.

Mait Patraili klubikaaslane Rhein-Neckar Löwenist viskas viie minutiga neli väravat järjest ja 23. minutil juhtis Saksamaa 13:8. Eesti vahetas rohkem kui eelmistes mängudes ja väravasuule tulnud Armis Priskus tegi paar head tõrjet, kuid vaheajavileks põgenes kodumeeskond siiski 17:10 eduseisu.

Teisel pooltunnil suutis Eesti hästi mängu sisse tuua avapoolajal väravata jäänud Dener Jaanimaa, kes pommitas korduvalt täpselt. Sellest hoolimata kasvas vahe 41. minutil kümneväravaliseks. Veel tuli Eesti kaheksa värava kaugusele, ent siis spurtisid sakslased vääramatult eest.

Lõpuvile kõlades sai Saksamaa 35:20 võidu. Schiller viskas võitjate kasuks kuus, Kohlbacher ja Tobias Reichmann viis väravat. Eesti täpsemad olid Toom ja Kaspar Lees viie ning Jaanimaa nelja tabamusega.

“Mida kindlasti saame täna kiita, on meeste võitlusvaim. Avapoolajal suutsime Saksamaad kohati pinge all hoida ja meil oli võimalusi enamaks. Kui aga vastased enesekindluse leidsid, oli nende pidurdamine juba väga raske,” tunnistas Eesti koondise peatreener Thomas Sivertsson.

“Valiksarjast tervikuna on palju positiivset kaasa võtta. Tegime mitmeid häid poolaegu, nüüd oleks vaja sama kvaliteeti 60 minutit näidata, nagu kohtumistes Bosniaga õnnestus. Kõige rohkem on kahju, et maailmas valitseva olukorra tõttu jäi meil ära kolm laagrit, kus tahtnuks kõvasti tööd teha,” sõnas Sivertsson.

“Kui peaksin tooma välja ühe enim rõõmu pakkunud elemendi või arengu, siis võibolla mainiks psühholoogilist poolt – me ei karda mängida võidu peale! Aga positiivseid arenguid oli nii kaitse- kui ka rünnakupoolel. Nüüd tuleb tööd jätkata ja uutes valiksarjades järgmine arengusamm teha,” lausus hiljuti 2023. aastani lepingut pikendanud peatreener.

EM-valikturniiri 2. alagrupi teises viimase vooru kohtumises alistas Austria kodus Bosnia ja Hertsegoviina 27:23 (15:11) ning kindlustas koha finaalturniiril. Saksamaa kogus kuue mänguga 12, Austria kuus, Bosnia ja Hertsegoviina neli ning Eesti kaks punkti.

EM-valikmäng: Saksamaa – Eesti 35:20 (17:10)

2. mail 2021. Stuttgart – Porsche Arena, 0 pealtvaatajat.
Eesti: Rasmus Ots, Marius Aleksejev, Armis Priskus; Dener Jaanimaa (4 väravat), Kaspar Lees (5), Armi Pärt, Martin Johannson, Alfred Timmo (1), Kristo Voika (2), Karl Toom (5), Ott Varik, Markus Viitkar, Henri Hiiend (1), Mathias Rebane, Kristjan Muuga, Ülljo Pihus (2). Peatreener Thomas Sivertsson.

Saksamaa: Silvio Heinevetter, Till Klimpke; Julius Kühn (3), Finn Lemke (2), Kai Häfner (1), Tobias Reichmann (5), Marcel Schiller (6), Sebastian Heymann (2), Rune Dahmke (4), Fabian Böhm, Philipp Weber (1), Juri Knorr (2), Fabian Wiede (2), Patrick Groetzki, Jannik Kohlbacher (5), Sebastian Firnhaber (2). Peatreener Alfred Gislason.

Pildil: Eesti koondis võitles võõrsil Saksamaa vastu ühtselt ja isukalt, kuid vääramatu jõu vastu ei saanud. (Foto: EKL)

Eelmine postitusLisaks Itaaliale Kreeka, Horvaatia, Ukraina ja Suurbritannia – selgusid Eesti alagrupikaaslased EM-il
Järgmine postitus6.-9. maini on maadlejatel viimane võimalus võita pääse Tokyo olümpiamängudele