Eesti koondis alistas Balti mere turniiril Soome

0
19

Täna Balti mere turniiril teise kohtumise pidanud Eesti alistas konkurendi Soome tulemusega 31:28 (13:17).

Eesti pööras mängu enda kasuks

Eile Läti koondist võitnud Eestil oli täna probleeme mängu sisenemisega. Ott Varik avas koondise skooriarve 3. minutil, mil Soome oli 3:1 juhtimas. Kuigi Eesti oli lähedal viigile, jäi viimane samm mitmel korral tegemata. Nõnda oli ka mängu 10. minutil seis 5:6. Minut hiljem tuli aga viigistav värav Rauno Kopli sulest. Esimese poolaja keskel võitles Eesti koondis välja edupositsiooni. Seisuga 10:9 viis meeskonna juhtima Varik. Simon Drõgin suurendas moment hiljem edumaa 11:9 peale. Edumaa kadus 23. minutil, mil Soome 13:12 ette läks. Peagi oli vahemaa 5-väravaline, seisuga 17:12. Esimese poolaja kaotas Eesti 13:17.

Teisel poolajal töötas võistkond aktiivselt, et kaotusseisu vähendada. 37. minutil oli Mathias Rebase väravast seisuks 19:20. Koondis kõikus ühe-kaheväravalise kaotusseisu vahel kuni 45. minutini, mil Varik seisuks 25:25 viskas. Siiski läks Soome ühe väravaga taas juhtima. Mängu 50. minutil oli skooriks 26:27. 2 minutit hiljem oli Dener Jaanimaa see, kes 27:27 viigiseisu tõi. 4 minutit enne kohtumise lõppu realiseeris värava Mihkel Lõpp, viies Eesti 28:27 ette. Pinev üheväravaline edu kestis lõpuminutiteni kuniks Sigmar Seermann matši viimasel minutil Eesti 30:28 ette viis. Viimane sõna jäi Jaanimaale ning kohtumine lõppes tulemusega 31:28.

Resultatiivseim eestlane oli Dener Jaanimaa 8 väravaga. 7 väravat viskas Ott Varik. 4 värava peale jäid Mathias Rebane ja Mihkel Lõpp. Eesti parimaks mängijaks valiti väravavaht Armis Priskus.

“Alustasime lohakalt. Rünnakul palju pallikaotusi, viskasime väravast mööda või pihta. Andsime vastastele otse palli kätte nii, et nad said kiirrünnakusse joosta ja lihtsaid väravaid visata. Olime liiga passiivsed, ei olnud piisavalt agressiivsed ja nii ta läks,” kommenteeris Dener Jaanimaa. “Teisel poolajal võtsime kokku ennast. Realiseerisime paremini ja kaitses olime ka agressiivsemad. Armis [Priskus – toim] aitas meid ka tõrjetega. Teisel poolajal olime igas elemendis paremad.”

Eesti koondis on seni võitnud kõik mängud. Homme ootab koondist ees Leedu.

12:00 Leedu – Eesti

Eesti koondise koosseis Balti mere turniiril: Tanel Kütt, Dener Jaanimaa, David Mamporia, Aleksander Pertelson, Artur Morgenson, Armis Priskus, Otto Karl Kont, Mathias Rebane, Simon Drõgin, Kermo Saksing, Mihkel Lõpp, Ott Varik, Sigmar Seermann, Rauno Kopli. Peatreener: Martin Noodla.

Pressiteade
Pildil: Täna Eesti koondise parimaks mängijaks valitud Armis Priskus (Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit).