Eesti koondis pälvis Baltimaade meistrivõistlustel teise koha

0
12

Vilniuses lõppesid kaks päeva kestnud Baltimaade meistrivõistlused. Eestlastest hoolitsesid parima individuaalse tulemuse eest Daniel Zaitsev ja Maria Romanjuk.

Zaitsev võidutses 100m liblikujumises ajaga 52,95. Olümpiamängude A-normatiiv 51,67 jäi veidi enam kui sekundi kaugusele. Alex Ahtiainen lõpetas meeste finaali teisena, näidates hommikul oma päeva parimat aega 53,00.

“Daniel ja Alex saavad nüüd paari nädala jooksul mitu korda seda distantsi rünnata,” sõnas Eesti koondise peatreener Toni Meijel peale võistlusi. “Mehed lähevad kindlasti järgnevate nädalate jooksul teravamaks ning seda progressi saab olema huvitav jälgida.

Kahe võistluspäeva jooksul võitis Eesti koondis üheksa kuldmedalit. Maria Romanjuk maitses teisel päeval võidurõõmu 50- ja 200m rinnuliujumises ning teenis koondise parima naisujujana kolm kuldmedalit. Võistluste parima soorituse tegi Romanjuk 100m rinnuliujumises ajaga 1.08,36.

Ksenia Bažanova ja Aurelia Roos teenisid kuldmedalid vabaujumises. Bazanova oli parim 400m distantsil ja Roos võitis 100m vabaujumise.

Baltimaade meistrivõistluste üldvõidu teenis Leedu koondis 784 punktiga. Nendele järgnes Eesti ujumiskoondis 718 punktiga ja Läti, kes teenis 397 punkti.