Eesti koondis tagas edasipääsu MM kvalifikatsiooni teise ringi

0
20

Möödunud neljapäeval napi võidu teeninud Eesti käsipallikoondis võõrustas täna MM-i eelkvalifikatsiooni kordusmängus Lätit. Kohtumisest väljus võitjana Eesti skooriga 28:22 (12:7). Ühtlasi tagas see koondisele edasipääsu teise vooru.

Uuenenud koondis näitas kodus oma potentsiaali

Kalevi spordihallis leidis kindlama jalgealuse külalismeeskond, kes asus ühe väravaga juhtima. 8. mänguminutiks suurenes vahemaa kahe peale, kui Janis Pavels Valkovskis viske realiseeris. Sama seis püsis 3 minutit kuniks Läti veel ühe värava kirja sai ja seisuks 5:2 viskas. Viimati 5. minutil skoorinud Eesti muukis vastase väravasuu lahti alles 11. mänguminutil, kui Ott Varik värava viskas. Väravavahi Armis Priskuse ja Variku koostööst sündis koheselt ka 4. värav. Esimesest poolajast oli mängitud pool, ent seisuks oli ikka 4:5. Priskuse seitsmemeetri karistusviske tõrjest tekkis viigistamisvõimalus, millest Mathias Rebane 16. minutil kinni haaras. 20. minuti eel viis Karl Roosna Eesti esimest korda mängu vältel juhtima, seisuks 6:5. Kuni 23. minutini suutis Läti seisu viigistada. Seejärel vallutas platsi taas Varik, kelle kaks järjestikust väravat viisid Eesti 9:7 juhtima. Seni suurima ehk 3-väravalise edumaa tõi koondisele 18-aastane debütant Karl Kõverik. Pea 2 minutit enne esimese poolaja lõppu kasvatas Karl Toom vahemaa nelja värava peale. Seda vahet säilitas Priskuse järjekordne karistusviske tõrje. Esimest poolaega jäi lõpetama Rebase värav, mille tulemusena mindi vaheajale seisult 12:7.
Mängu teises pooles Eesti enesekindlus kasvas. Toomi ja Variku väravatest sõudis Eesti 7-väravalise edumaa piirimaale. 45. minutiks juhiti matši numbritega 21:15. Vastased hoiti viigist stabiilselt kuue värava kaugusel kuni mängu lõpuni. Lõppresultaadiks kujunes 28:22.

Eesti koondise tänased suurimad väravakütid olid Ott Varik 7 väravaga ja Karl Toom 6 väravaga. 4 väravaga aitasid meeskonda nii Mathias Rebane kui ka Hendrik Koks, sealjuures omades 100%-list resultatiivsust.

“Ma arvan, et üldiselt oli kaitse täna kõvasti parem kui Lätis ja selle pealt me saime palju kiireid. Meie väravavaht Armis tegi väga-väga head tööd. Rünnakul tegelikult ikka meil arenemisruumi on, aga ma arvan, et kõik jäid tänase mänguga rahule ja publik tuli ka saalis kaasa,” analüüsis Karl Toom. “Nagu kõik teavad, on meil väike noorenemiskuur ja ma arvan, et vaadates juba Läti mängu, siis oleme tänaseks arenenud kõvasti selle paari päevaga. Vaatasime, mida saaks paremini teha, tegime sealt omad järeldused, panime rohkem rõhku kaitse peale. See ka täna toimis ja ma arvan, et siit on hea edasi minna.”

Järgmise vooru mängud toimuvad 2024. aasta märtsikuus. Esimesest ringist pääsevad edasi viis koondist, kellele tulevad juurde veel Ukraina, Leedu ja Belgia. Viimases ehk kolmandas ringis lisanduvad 2024. aasta EM-il osalevad 18 tiimi.

Pressiteade
Pildil: Tänane Eesti resultatiivseim mängija Ott Varik (Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

Eelmine postitusKodusest MK-etapist saab Eesti kurlingunaiskonna jaoks EMi peaproov
Järgmine postitusEesti hokiliiga: SK Viru Sputnik – Narva PSK. 4.11.2023