Eesti koondis võitis Balti võistkondlikud meistrivõistlused

0
200

14.-15. augustil toimusid Lätis Ogres Balti võistkondlikud meistrivõistlused, kus Eestit esindanud 70-liikmeline koondis kaitses võidukarikat. Ülipõnevas heitluses esikoha nimel edestas Eesti kergejõustikukoondis vaid ühe punktiga Leedu koondist. Eesti teenis 276 punkti, Leedu teisena 275 ja võõrustaja Läti oli kolmas 247 punktiga. Kahepäevasel katsumusel võitsid eestlased üksteist esikohta.

Eesti koondis võitis teisel võiastluspäeval seitse esikohta.

Teise päeva säravaim tulemus sündis meeste 110 m tõkkejooksus, kus Keiso Pedriks tuli Balti meistriks Eesti kõigi aegade viienda tulemuse 13.91-ga. Johannes Treiel oli 14.44-ga neljas. Eestlastest on kiiremini jooksnud vaid Tarmo Jallai (13.62), Andres Raja (13.84), Rene Oruman (13.88) ja Andrei Nazarov (13.88).

Naiste 100 m tõkkedistantsil ei leidunud vastast Kreete Verlinile, kes tuli Balti meistriks tulemusega 13.63. Kristella Jurkatamm tõi koondisele kolmanda koha punktid 14.05-ga

Anna Maria Orel ja Adam Kelly võidutsesid vasaraheites. Anna Maria Orel saatis parimal katsel kuulimuna 62.70 meetri kaugusele ning lisas tänavusele Eesti meistritiitlile juurde Balti meistrikulla. Kaksikvõidu kindlustas Eestile naiste vasaraheites Annika Emily Kelly 55.57-ga. Meeste vasaraheites näitas ülemvõimu 69.18-ga Adam Kelly, Toomas Tankler oli 63.25-ga viies.

Naiste teivashüppes võtsid eestlannad koguni kolmikvõidu – Marleen Mülla ületas täpselt neli meetrit, väljaspool arvestust võistelnud Laure Kiivit 3.75 ja Marianne Kivi 3.65.

Kelly Nevolihhin tõi koondisele alavõidu ja tuli Balti meistriks 1500 m jooksus. Pika lõpuspurdiga lõunanaabreid edestanud keskmaajooksja sai kirja aja 4:30.65. Katrin Zaitseva oli 4:41.77-ga viies.

Päeva seitsmenda esikoha tõi Eestile Jander Heil. Kuulitõukes 19.32 kirja saanud Heil jäi alla väljaspool arvestust võistelnud jamaikalasele Ashinia Millerile, kuid edestas lõunanaabreid meetriga. Karl Koha oli 16.27-ga kolmas.