Eesti kurlingupaar alustab võistlemist olümpiapileti eest

0
12

Täna algavad Rootsis segapaaride maailmameistrivõistlused, kus Eestit esindavad Marie Kaldvee ja Harri Lill, kelle sihiks on läbi maailmameistrivõistluste jõuda 2026. aasta taliolümpiamängudele.

Möödunud aastal saavutas Eesti kurlingupaar MMil 5. koha, korrates seega oma senist parimat tulemust aastast 2019.

Harri Lill sõnas, et tänavuseks eesmärgiks on parandada eelmise aasta tulemust. “Olime MMil viiendad ning kaotasime paraku alagrupis tiimile, kellele poleks tohtinud kaotada. Sel aastal sihime kõrgemale. Samas tuleb ka arvestada, et võistkondade tase on MMil üpriski võrdselt tugev ning lõppkokkuvõttes määravad alagrupist edasipääsu üksikud õnnestunud või ebaõnnestunud visked,” kommenteeris Lill.

Eesti kurlingupaari treener Tomi Rantamäki sõnas, et Kaldvee ja Lille ettevalmistus tänavuseks MMiks on väga hea. “Harri ja Marie on tehniliselt väga head mängijad ja nad on heas vormis. MMil peavad nad peavad keskenduma koostööle ning mängu elementidele, mida oleme sel hooajal koos treeninud,” ütles Rantamäki.

Eesti kurlingupaari esimeseks vastaseks on Türgi esindus. Täna õhtul kohtuvad Kaldvee ja Lill ka Jaapani kurlingupaariga.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse 20.–27. aprillini Rootsis Östersundis. Võistlusel osaleb 20 maailma parimat kurlingupaari, kes võistlevad kahes alagrupis. Eesti kurlingupaar mängib alagrupis A, kus eestlaste vastasteks on Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapani, Norra, Hispaania, Šveitsi ja Türgi koondised. Alagrupist edasipääsejad selguvad neljapäeval, 25. aprillil.

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill hoiab maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas 2. kohta. Kaldvee ja Lill on sel hooajal edukalt mänginud mitmeid MK-etappe Euroopas ning Kanadas võideti teist aastat järjest kõrgetasemeline Grand Slami turniiril.

Segapaaride MMiga samal ajal toimuvad Rootsis ka kurlingu maailmameistrivõistlused seeniorite vanuseklassis, kus Eestit esindavad meeskond Margus Tubalkaini ja naiskond Margit Peebo juhtimisel. Mõlema võistkonna treener on Liisa Turmann.
Eelmine postitusEesti Korvpalliliit valis uue peasekretäri
Järgmine postitusNaiste korvpallimeistriks tuli Audentes/Tallinna Ülikool

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.