Eesti kurlingupaar teenis MMil teise võidu järjest

0
10

Eile õhtuses mängus alistas Eesti kurlingupaar Rootsis toimuvatel segapaaride maailmameistrivõistlustel Jaapani esinduse ning teenis seega teise võidu. Hetkel jagavad eestlased alagrupi esikohta Saksamaa ja Šveitsi kurlingupaaridega.

Eesti-Jaapan mängu algus kujunes tasavägiseks. Eestlased asusid esimeses voorus juhtima kahe punktiga, kuid neljandasse vooru mindi viigis 2:2 ning eestlasel oli kasutada viimase kivi eelis. Jaapanlased sundisid aga eestlasi võtma ühe punkti ning vastane vastas kahe punkti võitmisega viiendas voorus, asudes juhtima 4:3. Kuuendas voorus pidid Kaldvee ja Lill taaskord leppima ühe punktiga, viigistades seisu 4:4. Mängu murdepunkt saabus seitsmendas voorus, kus eestlased panid oma sõna maksma röövides vastaselt kaks punkti. Eduseis vormistati kaheksandas voorus veel ühe punkti röövimisega ning kohtumine lõppes eestlaste kasuks 7:4.

Homme ootab eestlasi ees üks kohtumine, mängitakse Hispaania kurlingupaariga, kellel on hetkel kirjas kaks kaotust Itaaliale ja Türgile.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse 20.–27. aprillini Rootsis Östersundis. Võistlusel osaleb 20 maailma parimat kurlingupaari, kes võistlevad kahes alagrupis. Eesti kurlingupaar mängib alagrupis A, kus eestlaste vastasteks on Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapani, Norra, Hispaania, Šveitsi ja Türgi koondised. Alagrupist edasipääsejad selguvad neljapäeval, 25. aprillil.

Möödunud aastal saavutasid Kaldvee ja Lill MMil 5. koha, korrates seega oma senist parimat tulemust aastast 2019. Eesti kurlingupaar hoiab hetkel maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas 2. kohta. Kaldvee ja Lill on sel hooajal edukalt mänginud mitmeid MK-etappe Euroopas ning Kanadas võideti teist aastat järjest kõrgetasemeline Grand Slami turniir.

Eelmine postitusNaiste korvpallimeistriks tuli Audentes/Tallinna Ülikool
Järgmine postitusEesti meeste koondise tänane kontrollkohtumine Hiina vastu lõppes 5-1 võiduga

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.