Eesti kurlingupaar tuli MMil viiendale kohale

0
16

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill kaotas Lõuna-Koreas toimuval segapaaris kurlingu MMi play-off´is Norrale 8:5 ning võistlus on seega eestlaste jaoks selleks korraks läbi.

Üldarvestuses on Eesti kurlingupaari tulemuseks MMil kõrge 5. koht, korrates seega oma senist parimat tulemust aastast 2019.

Marie Kaldvee sõnas, et MMi tulemusega võib rahule jääda. “Tegime tegelikult tubli MMi ja tuleb uhke olla ka maailma 5. koha üle. Eriti arvestades, et suutsime head taset ja suurepärast mängu näidata Kanada, Šotimaa ja olümpiavõitja Itaalia vastu. Võtame siit kaasa ka õppetunnid ja loodetavasti saame neid oma kasuks tulevikus kasutada,” kommenteeris Marie Kaldvee. Harri Lill lisas: “Tegime väga tugeva alagrupiturniiri, kuid lõpus jäi midagi puudu. Tõestasime kõigile, et suudame ka MMil maailma parimatega võrdselt mängida ja neid võita. Olümpiamängude vaatest on järgneva kahe aasta MMid meie jaoks olulised,” sõnas Lill.

Norraga kohtumine kujunes pingeliseks, kuid eestlaste jaoks said otsustavateks mängu neljas ja seitsmes voor, kus vastasel õnnestus võita kolm punkti.

Viimasesse kaheksandasse vooru mindi norrakate eduseisus 8:4 ning lisavooru saamiseks pidid eestlased võitma neli punkti, kasutades viimase kivi eelist. Siiski jäi Kaldvee ja Lille tulemuseks viimases voorus üks punkt ning kohtumine lõppes Norra kindla võiduga 8:5.

Poolfinaalides kohtuvad omavahel Ameerika Ühendriigid ja Kanada ning Norra ja Jaapan. Maailmameistrid segapaaris kurlingus selguvad homme, 29. aprillil.

Eelmine postitusEesti koondis pidi tunnistama Jaapani 3:1 paremust ja mängib laupäeval Hiinaga pronksmedalile
Järgmine postitusPääsukesed lõpetasid koduse MM-i 2:5 kaotusega Hiinale ja neljanda kohaga, kulla pälvis Jaapan

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.