Avaleht Uudised Eesti lippu kannavad OM-i avatseremoonial Kelly Sildaru ja Martin Himma

Eesti lippu kannavad OM-i avatseremoonial Kelly Sildaru ja Martin Himma

0
71

Eesti lippu kannavad 4. veebruaril toimuval XXIV taliolümpiamängude avatseremoonial Pekingis kaks olümpiadebütanti, freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja murdmaasuusataja Martin Himma.

Eesti lippu kannavad 4. veebruaril toimuval XXIV taliolümpiamängude avatseremoonial Pekingis kaks olümpiadebütanti, freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja murdmaasuusataja Martin Himma.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee jätkab ka Pekingis Tokyo olümpiamängudelt alguse saanud traditsiooniga, kus ühe riigi lippu kannavad mees ja naine korraga. EOK valis lipukandjateks 19-aastase freestyle-suusataja Kelly Sildaru ning 22-aastase murdmaasuusataja Martin Himma.

Sildaru oli uudise üle väga õnnelik „Mul on hea meel, et lipukandmine minu kätesse usaldatakse ja tore, et ma saan seda ka koos Martiniga teha,“ ütles ta. Seejuures näeb Sildaru Linnupesa, kus Pekingi olümpiamängude avatseremoonia toimub, oma sportlasküla toa aknast.

Himma muigas, et helistas kohe pärast teate saamist oma treener Kalju Ojastele, kes soovitas tal võimalikult soojalt riietuda. „Ta on ka olümpial lippu kandnud (Nagano olümpiamängudel 1998. aastal) ning ta andis paar nippi,“ sõnas Himma. „Juba see oli uhke, et sain olümpiale. Lipukandmine on veel uhkem asi,” lisas ta.

XXIV taliolümpiamängud peetakse Hiina pealinnas Pekingis 4. veebruarist 20. veebruarini. Eesti koondist esindab 26 sportlast.

EOK

Eelmine postitusIda-Virumaa ekspertgrupp ootab 21. veebruariks taotlusi spordistipendiumile „Noor ja andekas Ida-Virumaa sportlane“
Järgmine postitusIV Kahe silla jooks. Juhend.

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.