Eesti meeste käsipalli meistriliiga: Mistra ja Viljandi võtsid suured võidud

0
11

Mistra ja Viljandi võtsid suured võidud
Täna startis meistriliigas 2024. aasta esimene täisvoor. Aasta esimese võidu sai kirja Viljandi, kes alistas HC Tallinna tulemusega 42:25 (21:9). Õhtu teine võit kuulus Mistrale, kes oli kodus parem HC Kehra/Horizon Pulp&Paperist tulemusega 32:21 (16:9).

Viljandi võttis eeldatava võidu
Esimesena sai sõna HC Tallinn, kui meeskonna eest skooris Jasper Arnover. Viljandi vastas sellele kiirelt ja kihutas 2 väravaga ette, mille pealt koguti aina hoogu kuniks 10. minutil oli skoor juba 8:4 kodumeeskonna Viljandi kasuks. 16. minutil saatis kindla palli väravasse Aleksander Pertelson, visates seisuks 13:5. 6 minutit hiljem ehk mängu 22. minutil oli skoor Kristjan Kooviti viskest 15:8. Esimene poolaeg kuulutati lõppenuks enne kui Tallinna klubi jõudis 10. väravani jõuda ja nõnda starditi teisel poolajal seisult 21:9.
Mängu teise poole esimese 10 minuti jooksul oli Viljandi juurde kogunud 8 väravat, Tallinn 6. 10 minutit hiljem polnud mängukäik muutunud ja seisuks oli 38:20. Lõpptulemuseks kujunes 42:25.
Matši üleplatsimeheks osutus Viljandi Hendrik Koks, kes viskas 11 väravat. HC Tallinna resultatiivseim oli Volodymyr Shcherban 6 väravaga.

Mistra võitis enesekindlalt
Samal ajal kõlas ka Tallinnas avavile. Skoori avas samuti külalismeeskond – Karl Kõverik ja Dmytro Yankovskyi viisid Kehra 2:0 ette. Seis püsis muutumatuna peaaegu et 7. minutini, mil Vladyslav Naumenko viimaks Mistrale esimese värava tõi. 11. minutil oli seis 3:3 viigis. Pärast seda võitles Serhii Orlovskyi 12. minuti värav eduseisu Mistra kätte. Mistra jõud hakkas Kehra omast üle käima ja sedasi juhtis Mistra 22. minutil kohtumist 12:5. Esimene poolaeg lõppes skooriga 16:9.
Teise poolaja algul täitus Kehra 10. värav, autoriks Markus Leidsaar. Vahemaa Mistraga oli aga suurenenud – 40. minutil näitas tabloo seisu 26:14 Mistra kasuks. 10 minutit enne lõppu oli Mistra edumaa veelgi suurenenud. Täpsemalt 14 värava peale, kui seis oli 32:18. Kohtumisele tõmmati joon alla seisuga 32:21.
Mistra resultatiivseimad pallurid olid Carl-Eric Uibo ja Serhii Orlovskyi 5 väravaga. Kehra eest viskasid enim väravaid Indrek Normak, Karl Kõverik ja Sergio-Silver Kreegimaa. Nemad tõid meeskonnale 4 väravat.

Homme katsuvad meistriliigas omavahel jõudu võõrustaja SK Tapa ja Põlva Serviti.

Meeste meistriliiga kohtumised sel nädalal
17.01. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Tallinn (42:25)
17.01. 19:00 Kalevi Spordihall Mistra – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (32:21)
18.01. 19:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa – Põlva Serviti

Pildil: Täna 11 väravat visanud Viljandi pallur Hendrik Koks (Karl-Fredy Kruup/Eesti Käsipalliliit).

Eelmine postitusSelgusid Eesti Võimlemisliidu aasta 2023 parimad
Järgmine postitusPremium liiga kalender paigas: avamängus kohtuvad Flora ja Nõmme United