Eesti meeste käsipalli meistriliiga: Serviti ja Viljandi lõpetasid aasta võidulainel

0
25

Serviti ja Viljandi lõpetasid aasta võidulainel

Täna pidasid aasta viimased meistriliiga mängud Põlva Serviti ja HC Tallinn ning Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Serviti alistas Tallinna ülekaaluka skooriga 42:21 (20:10) ja Viljandi võitis tulemusega 22:19 (14:6).

Kehra valmistas Viljandile peavalu

Skoor kasvas vaevaliselt ja esimesel poolajal hoiti tempot rahulikuna. Mängu 10. minutiks oli Viljandi spordisaalis seisuks vaid 5:2 võõrustaja kasuks. 10 minutit hiljem näitas tabloo numbreid 10:3. Viimasest Kehra väravast, mis pärines Sigmar Seermanni sulest, möödus ligi 10 minutit kuni külalismeeskond oma 4. värava kirja sai. Rahumeelse esimese poolaja võitis Viljandi tulemusega 14:6.

Teist poolaega alustas Kehra värskena. Meeskond vähendas Dmytro Yankovskyi ja Karl Kõveriku juhtimisel 8-väravalise kaotusseisu vaid 3 värava peale, kui 46. minutil seisuks 15:18 oli. Viljandi mängumeeste kollektiivne püüe hoidis Kehrat 4 värava kaugusel. 54. minutil näitas tabloo skoori 21:17. Minut hiljem viskas Seermann seisuks 21:18. Kohtumisele tõmmati joon alla numbritega 22:19.

Viljandi resultatiivseim mängija oli Aleksander Pertelson 5 väravaga. Kehra suurim väravakütt oli Dmytro Yankovskyi 8 tabamusega.

Serviti teenis 21-väravalise võidu

Kohtumine Põlva Mesikäpas kulges väravaterohkelt. 10. minutiks olid meeskonnad kokku visanud 11 väravat, millest 8 kuulus Servitile. 13. minutiks tõid Marti Neudorf ja Hugo Liiv Tallinna 3 värava kaugusele viigist, seisuga 5:8. Koduvõistkond Serviti purjetas aga 20. minutiks eest ära, seisuks 14:6. Esimene poolaeg lõppes ümmarguse 20:10 skooriga.

Teise poolaja esimese 10 minutiga oli Serviti jõudnud visata 8 väravat ja lasknud Tallinnal realiseerida vaid ühe värava. Ka 10 minutit hiljem ehk 50. minutil valitses endiselt 10-väravaline vahemaa, seekord numbriteks 35:15. Matš lõppes tulemusega 42:21 Serviti kasuks.

Serviti eest viskasid enim väravaid Jürgen Rooba ja Alfred Timmo. Mõlema arvele jäi 7 väravat. HC Tallinna resultatiivseim oli Otto Karl Kont 9 väravaga.

Aasta viimast meistriliiga vooru jääb lõpetama homne SK Tapa ja Mistra kohtumine.

Meeste meistriliiga kohtumised sel nädalal

20.12. 19:00 Mesikäpa hall Põlva Serviti – HC Tallinn (42:21)
20.12. 19:00 Viljandi spordihoone Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (22:19)
21.12. 19:00 Tapa spordikeskus SK Tapa – Mistra

Pildil: Mängus Viljandi vastu 8 väravat visanud Dmytro Yankovskyi (Karl-Fredy Kruup/Eesti Käsipalliliit).