Eesti meeste käsipalli meistriliiga: Tallinna ja Kehra põnevusmäng päädis viigiga

0
19

Tallinna ja Kehra põnevusmäng päädis viigiga

Sel nädalal veeretasid meistriliiga käima HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn. Võõrustaja Tallinn avas matšiga oma punktiarve, ent võidupunktide asemel läks kirja viigipunkt, sest Põhja-Eesti klubid mängisid viiki skooriga 32:32 (14:14).

Kumbki meeskond ei suutnud edumaad säilitada

Esimese värava sai kirja küll Kehra, kui Dmytro Yankovskyi meeskonna eest skooris, kuid üsna peagi algas Tallinna väravatesadu. Väravad hakkasid kogunema tasa ja targu – 7. minutil oli seis kõigest 3:1, kuid 16. minutiks oli skoor juba 10:4. 20. minutil hakkas Kehra järele tulema ja nõnda oli 27. minutil Tallinna edu kahanenud skoorile 13:11. Kaheväravalise vahemaa autoriks taas Dmytro Yankovskyi. Karl Kramm lisas omalt poolt samuti värava ning seitsmeväravaline vahemaa oli taandunud üheväravaliseks. Esimesele poolajale tõmmati joon alla viigiseisuga 14:14. Teist mängupoolt alustati küll võrdselt pulgalt, kuid ette läks seekord külalisvõistkond Kehra. Yankovskyi, Oskar Luks ja Kristofer Liedemann viisid meeskonna kolmega ette. Kehra kolme-neljaväravaline edumaa tundus vankumatu. Ent 49. mänguminutil tõi Danil Gumianov Tallinna kahe värava kaugusele viigist ja moment hiljem kahandas Jasper Arnover vahemaa ühe värava peale. 51. minutil oli seis jälle viigis, kui Tallinna Keret Kippari tabloole skoori 27:27 võlus. Seejärel haaras Tallinn juhtiva rolli kuniks Liedemann mängu viigistas ja Yankovskyi Kehra ühega ette viis. Mängida oli jäänud vaid loetud sekundid. Tallinn pidas pingele vastu ja Keret Kippari päästis Tallinna kaotusest. Lõppskooriks kujunes 32:32.

Kehra skoori kasvatas 10 värava võrra Dmytro Yankovskyi ning kuue värava võrra Alvar Soikka ja Kristofer Liedemann. Volodymyr Shcherban viskas Tallinna eest kaheksa väravat, Otto Karl Kont panustas seitsme väravaga.

“Meeskonna tänane esitus oli väga tubli,” lausus HC Tallinna ridadesse kuuluv Keret Kippari, kuid lisas, “aga saab ka paremini, mängides stabiilsemalt. Eks viik jääb ikka kripeldama, aga oleme rahul, et punkti vähemalt kirja saime. Kindlasti teeme tööd kõvasti edasi ja kindlasti hakkavad ka võidud tulema,” jäi Kippari optimistlikuks.

Meistriliiga mängud sel nädalal

04.10 19:00 Viljandi spordikeskus Viljandi HC – SK Tapa

Pressiteade
Fotol: Võitlust täis kohtumine, esiplaanil Kristofer Liedemann, kelle arvele kogunes kuus väravat, ja Keret Kippari, kes viskas neli väravat (Arvi Sirm/Eesti Käsipalliliit).

Eelmine postitusUnibet Hokiliigas said nädalavahetusel võidud kirja Narva PSK, Välk 494 ja SK Viru Sputnik