Eesti suurima jooksu medalid on inspireeritud uhkest sümboli

0
392

Tallinna Maratoni medalid on sel aastal ajendatud lootuse, sihikindluse ja tahtejõu sümbolist Põhjanaelast. Eesmärgiks on korraldada Eesti läbi aegade suurim virtuaalne spordisündmus, millest võtab osa üle kümne tuhande liikumisharrastaja üle maailma.

Tallinna Maratoni seekordne medal kujutab põhjapoolkera heledaimat tähte, Põhjanaela (kasutatakse ka nimetust Põhjatäht). Põhjanael on olnud teenäitajaks aastasadu, sümboliseerides edumeelsust, tahtejõudu ja sihikindlust eesmärgi poole pürgimisel. Tänavusel erakordsel aastal vajavad paljud inimesed üle maailma inspiratsiooni. Tallinna Maratoni virtuaaljooksust osavõtjad on siin suunanäitajateks. Uhket sümbolit kujutav medal saadetakse posti teel kõikidele osavõtjatele üle maailma.

Esmakordselt 1.-30. septembrini toimuval Tallinna Maratoni virtuaaljooksul saab osaleda enda poolt välja valitud rajal ja distantsil. Programmi kuuluvad lastejooksud, viie- ja kümnekilomeetrised Sügisjooksu distantsid, poolmaraton (21,1 km) ning klassikaline maratonijooks (42,2 km).

Tallinna Maratoni virtuaaljooksul on kavas ka kombineeritud maraton, ehk “maratoni kombo”, mis on jõukohane igale jooksusõbrale ja liikumisharrastajale. Täispikk maratonidistants tuleb septembrikuu jooksul läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Ühekorraga tuleb läbida minimaalselt kümnendik maratonist, ehk 4,2 kilomeetrit. “Maratoni kombo” läbijad saavad posti teel sama uhke Tallinna Maratoni medali ja jooksusärgi nagu klassikalise maratonidistantsi läbijadki. Korraldajad on veendunud, et “maratoni kombo” kujuneb sel sügisel Tallinna Maratoni kõige populaarsemaks virtuaalseks distantsiks.

Osalema oodatakse nii neid, kel see juba traditsiooniks saanud, samuti neid, kes alles alustada plaanivad. Jõukohaseid jooksu- ja käimisdistantse leidub kõigile. Igaüks saab kehtestatud reegleid järgides enda poolt registreeritud distantsi läbida väljavalitud marsruudil omale sobival ajal septembrikuu jooksul. Pärast distantsi läbimist tuleb osalejal seda kinnitada ning oma jooksu tõestus korraldajatele virtuaalkeskkonda üles laadida. Kõigile virtuaaljooksul osalejatele saadetakse elektrooniliste kanalite kaudu e-diplom ning posti teel unikaalne medal vastavalt läbitud distantsile. Nagu tavaks on kõikidele osavõtjatele välja pandud hulgaliselt väärtuslikke osavõtuboonuseid ning loosiauhindu arvukatelt koostööpartneritelt.

Eesti suurimale jooksusündmusele saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee.

Tallinna Maratoni pressiteate

Eelmine postitusJalgpall: selgus Flora euromängu aeg Suduva vastu
Järgmine postitusJalgpalliliit: mängude korraldamisel tuleb olla tähelepanelik

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.