EOK premeeris juunioride EMil täiskomplekti medaleid võitnud Eneli Jefimovat 7000 euroga

0
157

Eesti Olümpiakomitee premeeris juuli alguses Itaalias Roomas ujumise juunioride Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali, hõbemedali ja pronksmedali võitnud Eneli Jefimovat 7000 euroga ning tema treenerit Henry Heina 3500 euroga.

14-aastane Jefimova tuli 100 m rinnuliujumises juunioride Euroopa meistriks, 200 m rinnuliujumises võitis ta hõbemedali ning 50 m rinnuliujumises pronksmedali.

Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas Jefimovale ja tema treenerile südamlikku tänu. „Eneli saavutused nõnda noores eas näitavad tema talendi kõrval ka väga suurt pühendumist. Ka oma debüütolümpial Tokyos näitas ta tugevat vaimujõudu, jõudes 100 m rinnuliujumises poolfinaali,“ ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK Täitevkomitee kinnitatud korrale. Selle kohaselt on olümpiaaladel juunioride Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali võitmise korral sportlase preemia suuruseks 4000 eurot, hõbemedali korral 2000 eurot ja pronksmedali korral 1000 eurot. Medalivõitjate treenerite preemia on pool sportlasele makstavast summast.

Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel Kultuuriministeerium.

Pressiteade EOK

Eelmine postitusKergejõustik: Ogres toimusid Balti U18 ja U20 võistkondlikud meistrivõistlused
Järgmine postitusSport Kohtla-Järvel: spordiüritused augustis

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.