Tallinna Euroopa meistrivõistlustel iluuisutamises lõppes vabakavaga esimene medaliala – paarissõit. Vene paarissõitjate kolmik pidas omavahel tihedat võitlust, kust võitjana väljusid valitsevad maailmameistrid Anastassia Mišina – Aleksandr Galliamov, teiseks jäi paar Jevgenija Tarassova – Vladimir Morozov ning kolmandaks Aleksandra Boikova – Dmitri Kozlovski.

Kõigi tipp-paaride vabakavad on tõelised terviklikud kunstielamused. Mišina ja Galliamovi kava on loodud vene helilooja Georgi Sviridovi muusikale, kus kava teises pooles kõlab võidukas teema, nõukogude ajal tuntud ka kui teleuudiste “Vremja” tunnusmeloodia. Tarassova ja Morozovi kava muusikaks on Patrick Watsoni “Lighthouse” ja kava on neile loonud tuntud jäätantsutreener Aleksander Žulin. Boikova ja Kozlovski kava on “Malaguena”. Nende kavad on teinud tuntud vene treener ja koreograaf Nikolai Morozov, paari konsulteeris ka Maria teatri koreograaf Dmitri Pimonov.

Väga rõõmustav on, et paarissõidu tase on Euroopas on tuntavalt tõusnud ning väga huvitavaid paare on paljudes maades, kes on hea tehnilise tasemega, samuti on paaridel huvitavad kavad ja palju töötatud artistliku küljega. Tuleb mainida ka kõigi paaride väga ilusaid kostüüme, mis muudab jälgimise eriti nauditavaks. Noor uus Itaalia paar Rebecca Ghilardi – Filippo Ambrosini on tehniliselt võimekas ja nende kavad on lausa jäätantsuliselt väljendusrikkad. Sama kehtib saksa paari Minerva Fabienne Hase – Nolan Seegert kohta.  Neil on vene treenerid ja neid konsulteerib ka endine paarissõidu tšempion Fjodor Klimov. Väga lihvitud ja puhta mulje jätab Gruusia paar Karina Safina – Luka Berulava. Neil on väga hea vene kool ja vene treener.

Kõik resultaadid leitavad siit.

Ia Remmel

Eelmine postitusSuusatamine: toimus Pannjärve suusasarja 1. etapp
Järgmine postitusNädalavahetusel Coolbet Hokiliiga mänge Riias ei toimu

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.