FC Flora mängib heategevusliku sõprusmängu „Match for Peace“ raames Kiievi Dinamoga

0
52

Flora ootab kõiki staadionile, et anda oma panus Ukraina heaks ning lisaks sellele nautida suurepärast jalgpalliõhtut Eesti tituleerituima klubi ja Ukraina tituleerituima klubi vahel. Mängupäeva piletid tulevad müüki lähiajal meie kodulehele ning Piletilevisse.

FC Flora tegevjuht Reili Järvalt: “Antud heategevuslik sõprusmäng on meie kogukonna võimalus aidata sõjas kannatada saanud Ukrainat, seega iga pealtvaataja, kes staadionile tuleb ning pileti ostab, annab seeläbi oma panuse. Kogu piletitulu annetame Ukraina toetuseks. Kiievi Dinamo on väga atraktiivne vastane, nad on mänginud antud heategevuslike sõprusmängude raames väga nimekate klubidega. Meil on au seda mängu ka A.Le Coq Arenal Floraga võõrustada.”

Venemaa poolt algatatud sõja tõttu on Ukraina sport ja muu normaalne elu seiskunud ning vutistaarid annavad oma panuse isamaa hüvanguks. FC Dinamo Kiiev on aprillis sama heategevuslike sõprusmängude raames kohtunud järgmiste klubidega ning kogutud päris suure hulga raha Ukraina toetuseks:

12.04 Varssavi Legia – Kiievi Dinamo (1-3)
14.04 Istanbuli Galatasaray – Kiievi Dinamo (1-3)
20.04 CFR Cluj – Kiievi Dinamo (0-0)
26.04 Dortmundi Borussia – Kiievi Dinamo (2-3)
28.04 Zagrebi Dinamo – Kiievi Dinamo (2-2)

Sinna nimekirja lisandub täna veel ka Šveitsi suurklubi FC Basel, kes kohtub samuti heategevusliku “Match for Peace” Euroopa tuuri raames Kiievi Dinamoga.

Flora ja Kiievi Dinamo vahelise mängu kogu piletitulu läheb Ukraina toetuseks ning seetõttu on piletihinnad samas kategoorias nagu need on euromängudel. Eelmüügist ostes maksab täispilet 10€ ning sooduspilet (õpilane ja üliõpilane) 5€. Mängupäeval on täispileti hinnaks 15€ ja sooduspilet 10€. Pensionärid ning kuni 12-aasta vanused lapsed pääsevad mängule sisse tasuta. Mängupäeval on staadionil olemas ka annetuskastid, kuhu on Sul võimalus annetada meelepärane summa.

Mis klubi on Kiievi Dinamo ehk FC Dynamo Kyiv?

Kiievi Dinamo või ukrainapäraselt Dõnamo on Ukraina suur jalgpalliklubi, mille kodulinnaks on Ukraina pealinn Kiiev. See suur klubi asutati 94 aastat tagasi 1927. aastal. Klubi mängis enne sõja algust Ukraina kõrgliigas ning nad on seda teinud Ukraina kõrgliiga loomisest saadik, ehk nad pole kordagi Ukraina kõrgliigast välja langenud. Nende kodustaadioniks on Kiievi olümpiastaadion, mis mahutab 70 050 pealtvaatajat.

Kiievi Dinamo on Ukraina tituleerituim klubi olles võitnud kokku 79 tiitlit, millest 34 on võidetud Nõukogude Venemaa ajal. Kaks korda on võidetud UEFA Karikavõitjate karikat, mis on Euroopa liiga eelkäija ning ühe korra võideti ka UEFA Superkarikas. Ülejäänud tiitlid on Ukraina kõrgliiga, Ukraina karika ja Ukraina Superkarika võidud.

FC Flora

Eelmine postitusKarikavõistluste kohtumine lükati haiguspuhangu tõttu edasi
Järgmine postitusLaupäeval selgitatakse Eesti meistrid murdmaajooksus

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.