Flora jahib Tipneri karikavõistluste finaalis oma üheksandat, Trans kolmandat tiitlit

0
38

Laupäeval, 3. juunil peetakse A. Le Coq Arenal klubijalgpalli pidupäev ning kell 19 selgitavad Tipneri karikavõistluste finaalis tänavuse võitja Tallinna FC Flora ja JK Narva Trans.

Flora mängis viimati karikafinaalis kaks aastat tagasi, kui Levadia vastu saadi napp 0:1 kaotus. Viimane karikavõit teeniti aasta varem, kui 2:1 alistati seekordne vastane JK Narva Trans. Käimasolev karikahooaeg algas kindlate võitudega Tallinna JK Legioni ja FC Elva üle, viigiga lõppenud veerandfinaalkohtumises FC Kuressaarega tagati edasipääs penaltiseerias. Otsustavas poolfinaalis Tartu JK Tammekaga tagati pääs finaali tänu Aleksandr Šapovalovi 30. minuti tabamusele.

Tallinna FC Flora teekond finaali:

1/64- ja 1/32-finaal: Eurosarjas osalenud Flora alustas karikavõistlustega 1/16-finaalist

1/16-finaal: Tallinna FC Flora – Tallinna JK Legion 6:0

1/8-finaal: Tallinna FC Flora – FC Elva: 6:0

veerandfinaal: FC Kuressaare – Tallinna FC Flora 1:1 (pen. 3:5)

poolfinaal: Tallinna FC Flora – Tartu JK Tammeka 1:0

Transi viimane karikavõit sündis 2019. aastal, kui lisaajale läinud mängus oldi üle Nõmme Kaljust. Finaali pääseti ka aasta hiljem, ent toona jäädi napilt alla seekordsele vastasele Florale. Ka Trans alustas käimasolevat karikahooaega suurte võitudega, kaheksandikfinaalis alistati JK Tallinna Kalev 2:1. Veerandfinaalis mindi vastamisi valitseva karikavõitja Paide Linnameeskonnaga ning kuna kumbki meeskond normaal- ja lisaajal väravani ei jõudnud, selgitati edasipääseja penaltiseerias, kus saatis edu Transi. Poolfinaalis oli vastaseks karikasarjas kõrget lendu näidanud JK Tabasalu, kelle vastu saadi kirja 1:0 võit.

JK Narva Transi teekond finaali:

1/64-finaal: JK Narva Trans – Tabasalu Ulasabat C.F. +:-

1/32-finaal: Tartu FC Helios – JK Narva Trans 0:9

1/16-finaal: JK Narva Trans – FCI Tallinn 5:0

1/8-finaal: JK Narva Trans – JK Tallinna Kalev 2:1

veerandfinaal: JK Narva Trans – Paide Linnameeskond 0:0 (pen. 4:3)

poolfinaal: JK Tabasalu – JK Narva Trans 0:1

Tipneri karikavõistluste finaali peakohtunik on Kristo Tohver. Teda abistavad äärtel Silver Kõiv ja Sten Klaasen, neljas kohtunik on Andrei Karhu. Karikafinaalis on videokohtunikena ametis Kevin Kaivoja ja Sander Saga. Mängust vahendab telepilti ETV2.

Eesti karikavõitja selgitati esmakordselt aastal 1938. Aastast 2012 kannab karikas legendi Evald Tipneri nime. Flora on karika pea kohale tõstnud kaheksal, Trans kahel korral.

Klubijalgpalli pidupäeva ajakava:

kell 12.00: jalgpallituru avamine, löögitäpsus- ja kiirussein A. le Coq Arena ümbruses

kell 13.00: U19 Eliitliiga Meistriliiga finaal: Tartu JK Tammeka – Tallinna FC Flora
kell 15.00: A. Le Coqi penaltilahing Sportland Arenal

kell 16.00: naiste karikavõistluste finaal: Saku Sporting – Tartu JK Tammeka

kell 19.00: Tipneri karikavõistluste finaal: Tallinna FC Flora – JK Narva Trans.

Pressiteade

Eelmine postitusVennad Uspenskid jõudsid UWW turniiril poodiumile
Järgmine postitusLeonid Latsepov osaleb 10 000 m jooksu Euroopa Karikavõistlustel