Iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste üllatusterohke naiste üksiksõit

0
178

Iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel toimus palju ootamatusi ja võistlus oli äärmiselt huvitav. Võistluse esikoht on suure edumaaga tipptreeneri Eteri Tutberidze õpilane Kamila Valijeva, kes püstitas järjekordse rekordi. Teisele kohale tõusis ootamatult ülipuhta ja jõulise sõiduga andekas Loena Hendrickx Belgiast. Neljakordsete hüpete kuninganna Aleksandra Trussova on hetkel kolmandal kohal. Ta teeb kõiki neljakordseid hüppeid, kuid kolmekordne Axel on jätkuvalt talle probleemhüpe. Ka seekord ei õnnestunud Axeli maandumine. Ka tema on Eteri Tutberidze õpilane. Kolmandal Eteri Tutberidze õpilasel Anna Štšerbakoval kava ei õnnestunud hästi ja ta on hetkel neljas. Hüpete kombinatsioonis jäi tal tegemata teine hüpe ja sellega kaotas ta hulga punkte.

Kamila Valijeva kommenteeris oma sõitu, vastates küsimusele, et kas rekordite püstitamine juba tavaliseks ei muutu, et mitte kunagi. Ta lisas, et tema treener Eteri Tutberidze on talle alati inspiratsiooniks ja ta soovib talle kingitust teha puhta ja hea sõiduga. Loena Hendrickx oli rõõmsas šokis ja ütles, et on väga õnnelik nii hea sõidu ja punktide üle. Oma iluuisutamise inspiratsiooniks ja eeskujuks nimetas Loena Hendrickx Kanada iluuisutajat Joannie Rochette’i ja Itaalia kuulsust Carolina Kostnerit. Aleksandra Trussoval, kes on suur loomade sõber, oli kaasas ka üks tema koertest. Koer on pärit Hiinast ja ta nimeks on tema vabakava teema järgi Cruella, kuid koduselt kutsutakse koera Ellaks. Anna Štšerbakova oli pettunud oma sõidust ja soovib vabakavaks hästi kokku võtta ja palju paremini teha.

Eesti parimad iluuisutajad Eva-Lotta Kiibus ja Niina Petrõkina esinesid tublisti, kuid mõlemad on võimelised palju rohkemaks. Eva-Lotta Kiibus on praegu 15. kohal ja Niina Petrõkina 17. kohal. Eva-Lotta Kiibus tegi hästi kava esimese poole, ka puhtalt hüpete kombinatsiooni tulup-tulup, kuid viimasel hüppel tuli viga. Niina Petrõkina tegi kolmekordse lutzi asemel kahekordse ja sisse tuli viga soolohüppel. Eva-Lotta huvitava aafrikapärase lühikava on teinud tuntud prantsuse koreograaf Benoit Richaud. Niina Petrõkina kavade koreograafid on Eesti nimekas jäätantsija Taavi Rand ning Venemaa kuulus jäätantsija ja jääshow’de produtsent Ilja Averbuhh. Mõlemad kindlustasid oma kohaga pääsu ka vabakavale, kuhu teatavasti pääsevad 24 parema skooriga uisutajat.

Kogu tabel nähtav siit. Naiste vabakava algab laupäeval, 15. jaanuaril kell 18.30.

Ia Remmel

Eelmine postitusIluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel Tallinnas juhivad paarissõidu lühikava järel vene paarid
Järgmine postitusSuusatamine: toimus Pannjärve suusasarja 1. etapp

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.