blank

Tallinna iluuisutamise meistrivõistluste meeste lühikava kulges põnevalt ja dramaatiliselt. Nagu oli arvata, hõivasid esikolmiku Venemaa iluuisutajad. Kõik esitasid puhta kava, on võrdselt kõrge tasemega, nad võistlevad omavahel iga punkti pärast. Väärib märkimist, et kõik kolm on Euroopa meistrivõistluste debütandid. Esikohal on hetkel Andrei Mozalev, keda Vene föderatsioon algul Euroopa meistrivõistlustele ei valinudki ja kes liitus pärast Mihhail Koljada eemale jäämist vigastuse tõttu. Teisel kohal on ülisärava esinemise teinud Venemaa värske meister, vaid aastane Mark Kondratjuk, kes esitas põneva kava meilgi jooksnud türgi seriaali “Sajandi armastus” muusikale. Kolmandal positsioonil on Jevgeni Semenenko. Kõigi vene uisutajate kavas olid neljakordsed Tulup ja Salchow.

IV kohal on grusiinlane Morisi Kvitelašvili, kelle kavas oli ka neljakordne rittberger, V kohale jäi pisut probleemsete hüpetega Itaalia talent Daniel Grassl ning VI posititsioonil on lätlaste talent Deniss Vassiljevs. Vassiljevs on tuntud oma suure artistlikkuse poolest, tema kava oli loonud talle tema treener, Šveitsi iluuisutaja Stephane Lambiel põnevale jaapani teemale.
Kahjuks ei esinenud eriti õnnestunult prantslaste lootus Kevin Aymoz, kel tulid sisse vead kõigis hüpetes.

Arlet Levandi tegi hea võistluse ja on 17. kohal ning kvalifitseerus ka vabakavasse. Tal on väga huvitav lühikava, mille muusikaks on omapärane kaasaegne töötlus Bizet “Carmenist”. Selle põnevate pooside ja originaalse liikumisega kava on talle loonud tuntud prantsuse koreograaf Benoit Richaud.

Lühikava kogutulemused: http://www.isuresults.com/results/season2122/ec2022/

Ia Remmel

Eelmine postitusSpordiliit: Ida-Virumaa Spordiliit ootab taotlusi ja aruandeid
Järgmine postitusIluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel Tallinnas juhivad paarissõidu lühikava järel vene paarid

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.