Kaia Kanepi võitis Istanbuli turniiri!

0
371

Istanbuli 25,000 USD auhinnafondiga turniiri finaalis kohtus Kaia Kanepi täna oma vana konkurendi Vera Zvonarevaga.

Veidi üle 1,5 tunni kestnud mängus väljus võitjana Kaia Kanepi. Mõlemad setid kuulusid talle ühesuguse tulemusega – 6:3, 6:3.

Kanepi alustas mängu hästi, asudes tänu servimurdele juhtima 3:0. Kanepil oli tegelikult võimalus edu veelgi suurendada, ent tal ei õnnestunud kahte murdepalli realiseerida. Edasine mäng aga näitas, et just murdepallide hea realiseerimine rääkis Kanepi kasuks. Kuigi Zvonareva suutis murde tagasi teha ja vähendas kaotusseisu 2:3-le, ei toonud see mängu pööret. Sel hetkel saabuski vast mängu kõige pingelisem periood. Kanepi vastas kohe servimurdega, ent ei suutnud edu taas kolmegeimiliseks kasvatada, sest mängu pikimas geimis suutis venelanna uuesti murrete seisu tasakaalustada ja vahe minimaalseks saada. Järgmises oma servigeimis oli Zvonareval ka üks pall seisu viigistamiseks, ent Kanepi ei lasknud sellel juhtuda. Seti viimane geim venis ka üsna pikaks. Alustuseks omas Zvonareva ühte murdepalli, mille järel õnnestus Kanepil siiski kolmandalt settpallilt avasett enda kasuks pöörata – 6:3.

Teise seti algus erines avasetist. Siin läks tänu servimurdele 3:1 ette hoopis Zvonareva ning tal oli ka šanss 4:1 juhtima minna. Kanepi arvas teisiti ja peagi olid tablool viiginumbrid 3:3. Järgnevas kahes geimis käis platsil kompromissitu heitlus, millest väljus võitjana Kanepi. Kusjuures mõlemal juhul oli Zvonareva punkti kaugusel geimivõidust. Seega võinuks üks-kaks punkti oluliselt muuta seti edasist käiku. Kanepi võttis ka siin oma ja seega kogu kohtumise võidunumbrid olid 6:3, 6:3.

Mängu statistikat (esimesena toodud Kanepi näitajad): ässad 3-0, topeltvead 0-2, 1. servi õnnestumise protsent 60%-69%, 1. servilt võidetud punktid 64%-50%, 2. servilt võidetud punktid 42%-38%, murdepallide realiseerimine 6/9-3/8, kokku võidetud punkte 79-66.

Kanepi on nüüd juba võitnud 17 ITF-i turniiri, neist seitse pärast naasmist 2017. aastal. 25 000 dollari auhinnafondiga turniiri võitmine annab 50 punkti, kuid küsimus on selles, et igal mängijal läheb kirja vaid 16 paremat tulemust ja praegu koroonaviiruse tõttu on see periood alates 2019. aasta märtsist, mil neid 16 tulemust arvestatakse. Kuna aga Kaia on mänginud suhteliselt vähe, siis esialgu peaks ta veel saama need 50 punkti juurde. Lisaks ei ole Kanepi edetabelikoha tõttu kohustatud osa võtma Premier Mandatory turniiridest, mis sel juhul võtaks osa punkte ära. Igatahes on Kaial lootus kerkida ülejärgmisel esmaspäeval tagasi esisajasse.

Paljud Kanepi lähirivaalid edetabelis mängivad järgmisel nädalal Charlestonis 100 000 dollari turniiril ja osa neist (näiteks ukrainlanna Marta Kostjuk) on veel konkurentsis sel nädalal Tyleri 80-tuhandelisel turniiril. Neil võistlustel jagatakse punkte rohkem, aga samas on konkurents tihedam.

Kanepi peaks uuesti mängima kahe nädala pärast Las Palmases 25-tuhandelisel turniiril või Tallinnas 15-tuhandelisel.

tennisnet.ee

Eelmine postitusIda-Virumaa karikavõistlused. KK Hito/Elvarem – Entex. 31.10.2020