Kaldvee ja Lill lõpetasid MK-etapi viiendal kohal

0
5

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill pidi Tšehhis toimunud MK-etapil leppima veerandfinaalini jõudmisega, kus eestlastel tuli vastu võtta valus kaotus Hiina koondiselt.

Eestlased asusid veerandfinaalis mängu kindlalt juhtima ning neljanda vooru järel oli seis 5:1 Kaldvee ja Lille kasuks. Viiendas voorus mängu käik aga pöördus – vastane võitis kaks punkti ning röövis punkte lisaks 6. ja 7. voorus. Viimasesse otsustavasse vooru mindi viigiseisus 5:5.

“Olime parem tiim ja mängisime tipptasemel, kuid jää oli väga keeruline ning see aitas Hiina paaril mängu tagasi tulla. Viimase viskega sundisime neid väga rasket viset tegema, aga nad tegid sel korral ära,” kommenteeris Harri Lill. Viimases voorus röövis Hiina eestlastelt otsustavad kaks punkti ning kohtumine lõppes tulemusega 7:5.

Kõrgetasemeline Tšehhi MK-etapp tõi kokku 24 võistkonda üle maailma, kellest mitmed on varasemalt läbinud tiheda konkurentsisõela ning kvalifitseerunud apilli lõpus toimuvale segapaaride MMile.

Eesti kurlingumängijate jaoks olid Tšehhis tulevase MMi vaates olulised samas alagrupis mängivad vastased ehk Hispaania ja Türgi kurlingupaarid. Hispaania üle saavutasid eestlased kindla võidu 8:5, kuid sel korral pidid eestlased tunnistama Türgi paremust tulemusega 9:5.

Kaldvee ja Lille järgmiseks võistluseks on Rootsis 20. aprillil algavad segapaaride maailmameistrivõistlused, kus ühtlasi jagatakse esimesi 2026. aasta Milano taliolümpiamängude punkte.

Eesti tugevaim kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill asub maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas teisel kohal 158,1 punktiga. Kurlingu segapaaride maailma edetabeli tipus asub Kanda kurlingupaar Laura Walker ja Kirk Muyres 167,1 punktiga ning kolmandat positsiooni hoiab Norra kurlingupaar  Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten 157,3 punktiga.

Eelmine postitusBakuus OM kvalifikatsiooniturniiril jäid Eesti vabamaadlejad võiduta