Kergejõustik: Karikavõistlustel püstitati uus Eesti noorterekord

0
14

Pühapäeval toimusid Kadrioru staadionil Eesti karikavõistlused enam kui 300 osalejaga. Võistluste käigus püstitati ka üks uus Eesti noorterekord.

Päeva säravaima tulemuse eest hoolitses sloveen Kristjan Čeh (Tallinna SS Kalev), kes võidutses meeste kettaheites tulemusega 67.92.

Naiste teivashüppe võitis Marleen Mülla (Rakvere KJK ViKe) tulemusega 4.35. Mülla läks ründama ka Euroopa meistrivõistluste normatiivi 4.50, kuid kahjuks ei õnnestunud kolmel katsel seda kõrgust alistada. Meeste arvestuses tuli võitjaks Robert Kompus (SK Elite Sport) isiklikku rekordit tähistava 5.31-ga.

Naiste 100 m tõkkesprindi kiireim oli Kreete Verlin (SK Fortis), kes kordas oma hooaja tippmarki ajaga 13.29. Meeste 110 m tõkkesprindi võitjaks tuli Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) ajaga 13.97.

Naiste 100 m jooksu võitis Miia Ott (Rae Kergejõustik) ajaga 11.76. Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius) võitis 200 m jooksu hooaja tippmargiga 23.73.

Meeste sprindidistantsidel tegi kuldse duubli Lukas Lessel (TÜASK), tulles võitaks nii 100 m jooksus (aeg 10.65) kui 200 m jooksus (aeg 21.27).

Naiste 3000 m takistusjooksu võitis kaks päeva varem Eesti rekordi püstitanud Laura Maasik (Nõmme KJK), kelle võiduaeg oli 9:54.05. Teiseks tulnud Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) püstitas uue U20 vanuseklassi Eesti rekordi ajaga 10:52.31. Meeste 3000 m takistusjooksu kiireim oli Taavi Kilki (Rakvere KJK ViKe) ajaga 9:21.36.

Naiste vasaraheites näitas parimat tulemust Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev), kelle pikima katse tulemuseks mõõdeti 64.13. Meeste arvestuses oli parim Indrek Teras (TSA) tulemusega 51.47.

Berit Saar (Rakvere KJK ViKe) tuli võitjaks naiste kettaheites tulemusega 49.69 ning kuulitõukes tulemusega 14.51. Meeste kuulitõuke võitis Jan Henri Tälli (Tallinna SS Kalev) tulemusega 15.59.

Naiste kaugushüppe võitis Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev) uue isikliku rekordiga 6.14. Meestest oli parim Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) tulemusega 7.09.

Kolmikhüppes tuli karikavõitjaks naiste arvestuses Anna Panenko (KJK Atleetika) tulemusega 12.72 ning meeste arvestuses Igor Andrejev (TSA) tulemusega 13.55.

Naiste kõrgushüppe parim oli Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev), kes ületas kõrguse 1.81. Meeste kõrgushüppe võitjaks tuli Kristen Robin Mast (Võru KJK Lõunalõvi) tulemusega 2.02.

Naiste odaviskes näitas pikimat odakaart Jane Roosimägi (Viljandi KJS Sakala), kelle tulemuseks mõõdeti 53.05. Meestest oli parim Kunnar Erich Viisel (Tallinna SS Kalev), kes võitis tulemusega 70.86.

Naiste 400 m jooksu võitis Viola Hambidge (Pärnu SK Altius), kes läbis staadioniringi ajaga 54.91. Meeste 400 m jooksu võitis Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) ajaga 48.01. Kronbergs oli kiireim ka 800 m disantsil, kus tema võiduajaks märgiti 1:50.49. Naiste 800 m jooksu kiireim oli Marielle Kleemeier (Audentese SK) isikliku rekordiga 2:09.93.

400 m tõkkejooksus tuli naiste arvestuses võitjaks Liisi Kangro (SK Lindon) ajaga 1:04.39 ja meeste arvestuses Sten Ander Sepp (TSA) ajaga 53.19.

Naiste 3000 m distantsi läbis kõige kiiremini Mari Mai Ruus (Tartu SS Kalev), kelle võiduaeg oli 10:25.40.

Naiste 4×100 m teatejooksus oli võidukas TÜASK teatenelik (Berit Kukk, Elsa Puu, Liis Roose, Liisa-Maria Lusti) ajaga 46.92. Meestest oli kiireim TSA teatenelik (Harald Suurorg, Reimo Sepp, Sten Ander Sepp, Oliver Laaspere) ajaga 41.62.

Naiste punktiarvestuses olid kolm parimat klubi Tartu SS Kalev (145 punkti), TÜASK (144 punkti) ja Nõmme KJK (131 punkti). Meeste arvestuses võitis Tallinna SS Kalev (158 punkti), kellele järgnesid TÜASK (147 punkti) ja SK Elite Sport (139 punkti).

ekjl.ee
foto Marko Mumm

Eelmine postitusVI Kahe silla jooks: Kukrusel olid kiireimad Patrenkin ja Andrejeva (VIDEO)
Järgmine postitusEesti Curlingu Liit lõpetas Eestis 21. kurlinguhooaja ning tunnustas selle hooaja parimaid

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.