Kõigil Premium liiga mängudel on kiirtestimise võimalus

0
130

Seoses valitsuse otsusega on alates tänasest, 9. augustist spordiüritused jagatud kaheks. Suurematel üritustel, mille hulka kuuluvad Premium liiga kohtumised, peavad edaspidi kõik osalejad esitama COVID-tõendi.

Spordiüritusi saab edaspidi läbi viia kontrollimata või kontrollitud keskkonnas. Kontrollitud üritustel saab kaasa teha kuni 12 000 inimest, kes peavad esitama tõendi, et nad on koroonaviiruse vaktsineerimiskuuri lõpetanud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või andnud negatiivse COVID-19 testi. Erandiks on alla 18-aastased, kes ei pea tõendit esitama.

Testida on võimalik kahte moodi: negatiivne PCR-test peab olema tehtud kuni 72 tundi enne osalemist või negatiivne antigeeni kiirtest 48 tundi enne osalemist. Seejuures peab olema kiirtesti Euroopa Liidu poolt heaks kiidetud, tehtud tervishoiuteenuse pakkuja poolt ning väljastatud sertifikaat.

Eesti Jalgpalli Liidu abiga on igal Premium liiga mängul võimalus pealtvaatajatel teha kiirtest, mille hinnaks on 9 eurot. Negatiivne testitulemus kehtib vaid kohapeal mängule sisenemiseks. Testimine toimub elavas järjekorras ja selleks tuleb varuda aega.

Teised Eesti meistri- ja karikavõistluste mängud on esialgu nn kontrollimata tegevused, erandiks kahe Premium liiga meeskonna vahelised karikamängud. Välitingimustes võib kontrollimata üritusel olla kuni 100 pealtvaatajat, täiendavaid piiranguid (testimine, vaktsineerimistõend jms) pole.

Soovi korral võivad ka teistes liigades mängivad klubid ja võistkonnad korraldada oma kodumängul nn kontrollitud ürituse. Taolisest soovist tuleb jalgpalliliitu ja vastaseid viis päeva varem teavitada, samuti tuleb eelnevalt informeerida avalikkust.

EJLi pressiteenistus

Eelmine postitusKergejõustik: Eesti veteranid tõid koju 13 medalit
Järgmine postitusRullsuusatamine: Võru Rollerilt Alutaguse Suusaklubi võistlejatele esikolmiku kohad

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.