Maijooks: seitsmekilomeetri pikkuse põhidistantsi võitis Liis-Grete Arro

0
25

Maijooks püstitas vägeva osavõturekordi. Esmakordselt ületas registreerijate arv kahekümne tuhande piiri. Seitsmekilomeetri pikkuse põhidistantsi võitis Liis-Grete Arro.

Täna Tallinna Lauluväljakul imekena kevadilmaga juba kolmekümne seitsmendat korda toimunud Maijooksul sündis võimas osavõturekord. Koos virtuaaljooku ja lastejooksudega oli ajaloo suurimale kevadisele liikumissündmusele registreeritud tervelt 20 370 liikumisharrastajat.

Enam kui kümne tuhande naise osalusel startinud Maijooksu põhijooksu võitis Liis-Grete Arro, kes läbis seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kolmekümne viie sekundiga. Teiseks tuli Helen Bell ajaga 23.55 ja kolmandaks Pille Hinn (24.24).

Maijooksu raames sai täna Tallinna Lauluväljakul aega veeta suurel tervisemessil ja lustaka programmiga meestehoius. Laulukaare ees toimusid Limpa lastejooksud erinevas vanuses lastele. Liikumisrõõmu täis päev kulmineerus suure kevadkontserdiga, kus esines Smilers.

Maijooksul oli esindatud üle paarisaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima osalejaskonnaga ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas 297 liikumisest lugupidava töötajaga.

Mai-nimelisi osavõtjaid oli täna stardis üheksa, 36 osalejat tähistasid Maijooksul oma sünnipäeva, eakaimad osalejad olid 1940. aastal sündinud Nonna ja Liudmila ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada nelikümmend üks.

LHV Maijooksul oli osavõtjaid kõigist Eesti maakondadest ning osalejaid oli ka 31 välisriigist. Esindatud olid: Afganistan, Ameerika Ühendriigid, Brasiilia, Costa Rica, Egiptus, Filipiinid, Hispaania, Horvaatia, Iirimaa, Indoneesia, Iraan, Kasahstan, Kolumbia, Kuuba, Kõrgõzstan, Leedu, Lõuna-Korea, Läti, Mehhiko, Norra, Prantsusmaa, Põhja-Makedoonia, Rootsi, Saksamaa, Soome, Suriname, Taani, Tšehhi, Ukraina, Ungari ja Ühendkuningriik.

Eesti suurimal naistele suunatud tervise- ja liikumissündmusel on kolmekümne seitsme aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kolmesaja tuhande liikumisharrastaja.

Järgmine, järjekorras juba kolmekümne kaheksas Maijooks toimub 17. mail 2025. aastal.

foto: LHV Maijooks esikolmik 2024. Autor: Kristjan Pärnamäe

Eelmine postitusKohtla-Järve linnapea juhib Ida-Virumaa Spordiliitu
Järgmine postitusEsmaspäeval algavad Bakuus U-23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.