Malõgina ei pääsenud Paf Openil poolfinaali

0
180

Haabneemes Karulaugu Spordikeskuses olid naiste Paf Openil (W15) üksikmängus kavas veerandfinaalmängud. Ainsa Eesti tennisistina tegi seal kaasa Elena Malõgina.

Turniiril kuuendana asetatud 20-aastane Elena Malõgina (WTA 563.) kohtus neljandana asetatud 24-aastane Ekaterina Makarovaga (Venemaa, WTA 539.). Malõlginal oli väike eelis sellega, et Makarova lõpetas oma eilse 2. ringi kohtumise oluliselt hiljem ja pidi Elena Jamshidi (Taani) vastu kulutama päris palju energiat, võites mängu kolmes setis 6:7, 6:4, 6:0. Malõgina omakorda alistas teatavasti Maileen Nuudi 6:1, 6:3.

Omavahel oldi varem kohtutud kahel korral ja võitude seis viigiline 1:1. Viimati, 2019. aasta augustis liivaturniiril Moskvas, võitis Malygina kahes setis. See kõik aga ei omanud täna enam suurt tähtsust.

Esimest setti alustas Malõgina hästi, võites esimesest 9 punktist 8! Vastane oli ebakindel, kuid see seisund kandus justkui Malyginale üle. Malygina üritas küll aktiivsem olla, aga eksis seejuures palju. Servi kaotus seisul 2:3 sai saatuslikuks ja nii kuulus avasett Makarovale 6:2.

Teise seti esimesel poolel oli Malõgina ründemängul kindlam ja tal õnnestus tänu servimurdele asuda juhtima ning omada seisul 4:2 ka 5:2-e palli. Paraku siitpeale muutus meie tennisisti mäng ebastabiilseks ning Makarova eksimatu palli tagasiajamine viis selleni, et rohkem geime Malyginal võita ei õnnestunudki. Teine sett ja kogu mäng Makarovale tulemusega 6:2 6:4.

Taktikaliselt ei saa Malõginale midagi ette heita, ta dikteeris enamus pallivahetusi ja omas mitmeid võimalusi mäng enda kasuks pöörata. Peamine takistus selleks oli eksimine ründelöökidel ja ehk liigne tormakus mõnes situatsioonis.