Meistriliiga põhiturniiri viimastes mängudes võidutsesid Viljandi ja Serviti

0
7

Täna pandi punkt meistriliiga põhiturniirile. Põlva Serviti võõrustas HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit, keda võideti tulemusega 36:25 (17:15). Viljandi HC kohtus kodus Mistraga, kellest oldi paremad tulemusega 28:22 (18:10).

Viljandi domineeris koduväljakul

Skoori kuulutas avatuks Viljandi, kui käe sai valgeks Hendrik Koks. Martin Johannson viigistas Mistra eest ning seejärel skooris veel kord, viies Mistra juhtima. Järgmised väravad tulid Serhii Orlovskyilt ja Rauno Koplilt, mille tulemusena juhtis Mistra skooriga 4:1. Vastulause tuli taas Hendrik Koksilt, kuid Mistra jätkas 3-väravalise eduga. 10. minutiks oli vahemaa Koksi väravate toel kahanenud ja seisuks oli vaid 6:5 Mistrale. Minut hiljem tuli 7:7 viik. 9:8 edu tõi Viljandile 17. minutil Kristjan Koovit, misjärel võõrustajate edu aina kasvas. 25. minutiks oli seis 14:10 Viljandile. Esimese poolaja lõppedes jäi mängu juhtima Viljandi ning seda seisuga 18:10.

Teisel poolajal tilkus väravaid juurde tasapisi, mistõttu oli ka skoor 40. minutiks 19:13. Mistra kaotusseis oli vähenenud 8 värava pealt 5 värava peale, ent sellest hoolimata püsis viigiseis kaugel. 50. minutiks oli vahemaa taas suurenenud ja seisuks oli 24:17. Kohtumisele tõmmati joon alla seisult 28:22 Viljandi kasuks.

Viljandi resultatiivseim mängija oli Hendrik Koks 8 väravaga. Mistra ridades jagunesid väravad võrdväärsemalt: enim ehk 4 väravat viskasid Martin Johannson ja Urmas Rõuk.

Tasavägisele esimesele poolele järgnes Serviti väravatesadu

Kohtumise esimesed väravad tulid Jürgen Roobalt ja Alfred Timmolt. Ent Kehra võttis kiirelt järele ning haaras üheväravalise edu. Timmo juhtimisel võttis Põlva meeskond juhtpositsiooni tagasi ning 10. minutiks omas Serviti 2-väravalist edu skooriga 9:7. Kehra eest viigistas seisu Alvar Soikka, kes viskas 20. minutil seisuks 12:12. Peatselt võitlesid Timmo ja Kermo Saksingu väravad Serviti 14:12 juhtima. Kohtumise 25. minutil näitas skooritabloo numbreid 16:13. Esimese poolaja võitis Serviti skooriga 17:15.

Teisel poolajal mängis Serviti vahemaa sisse eelkõige Rooba väravate toel, mida tõendas ka skoor 24:18 40. minutil. Serviti mängumehed ei andnud Kehra meeskonnale just kuigi palju sõnaõigust ning kasvatasid hoolega oma edumaad, jättes Kehra seljataha. Nõnda võitis Serviti kohtumise lõppresultaadiga 36:25.

Üleplatsimees ja ka Serviti resultatiivseim mängija oli Alfred Timmo 10 väravaga. 5 väravat viskas Jürgen Rooba. Kehra resultatiivseim pallur oli Oskar Luks 5 tabamusega.

Sellega on meistriliiga põhiturniir lõppenud. Sel hooajal osales meeste meistriliiga 4-ringilisel põhiturniiril 6 meeskonda, kellest 4 paremat pääsevad kohamängudele. Nendeks on: põhiturniiri esikohal lõpetanud Serviti, 2. kohale tulnud Viljandi, 3. koha omanik Mistra ja 4. kohal paiknev Kehra. Seega lähevad poolfinaalides vastamisi Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ning Viljandi HC ja Mistra. Finaali pääsemiseks tuleb võita 2 kohtumist. SK Tapa saavutas põhiturniiril 5. koha ning hooaja varakult lõpetanud HC Tallinn jäi viimaseks.

Meeste käsipalli meistriliiga poolfinaalid (mängitakse kahe võiduni)

02.04. 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
03.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra
09.04. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
10.04. 19:00 Aruküla Spordihoone Mistra – Viljandi HC

Eelmine postitusSaalijalgpall: Sillamäe FC NPM Silmet juhib kolme võiduni mängitavat seeriat 2:0