Meistriliiga võidupunktid noppisid Mistra ja Viljandi

0
8

Täna panid palli meistriliigas mängu paarid Mistra ja SK Tapa ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja Viljandi HC. Arukülas võitis kodumeeskond Mistra tulemusega 36:28 (17:12). Kehras tuli pärast tasavägist kohtumist võitjaks Viljandi, kes alistas kodumeeskonna seisuga 29:26 (17:14).

Mistra võim käis Tapast üle
Esimesed seitse minutit möödus mäng punkt-punktis. Võõrustaja Mistra lasi Tapal võtta koha sisse juhtimispositsioonil, kuid Marcus Rätteli panusest jäi Tapa jaoks väheseks ning Mistra võitles välja eduseisu. 10. mänguminutiks näitas tabloo numbreid 7:5. Ent midagi polnud kivisse raiutud, sest Tapa võistkond püsis Mistra kannul, viigist lahutamas vaid üks värav. Läbimurde vahemaas saavutas Mistra 19. minutil, kui meeskonna eest realiseeris Serhii Orlovskyi. Värav viis Mistra 13:10 juhtima. Suurima vahemaa mängis Mistra sisse esimese poolaja lõppedes, skooriks 17:12. Teisel poolajal läks Mistra üha enam omasoodu – 40. minutil olid tablool numbrid 22:16 ja 10 minutit hiljem 30:22. Matšile tõmmati joon alla skooriga 36:28.

Mistrale tõid täna enim väravaid Serhii Orlovskyi, kes realiseeris kaheksal korral, Arno Vare, kes sai kirja kuus väravat ja Martin Nerut, kes viskas viis väravat. Tapa eest viskas üheksa väravat Marcus Rättel, seitse väravat Endrik Jaanis ja viis väravat Marten Saar.

“Tänane kohtumine läks paremini kui hooaja esimene mäng Tapal. Kahjuks ei saanud esimesel poolajal suuremat vahet sisse, aga õnneks teisel poolajal saime suurema hooga mugavama vahe tekitada ja saime julgemalt ka pingimängijaid kasutada,” kommenteeris Patrick Padjus, kes viskas tänases kohtumises neli väravat Tapa väravavõrku.

Kehra üllatusvõit jäi unistuseks
Kehras tehti skoorimisega algust alles teise mänguminuti eel, kui Oskar Luks Rasmus Otsa väravasse palli saatis. Sarnaselt õhtu teise mänguga, pidasid ka Kehra ja Viljandi kassi-hiire mängu. Kui 10. minutil viis Aleksander Pertelson külalismeeskonna 6:5 juhtima, siis neli minutit hiljem omas Kehra kaheväravalist edumaad seisuga 8:6. 19. minutil viisid Johannes ja Aleksander Pertelson Viljandi ühega juhtima. Edumaa säilis ka esimese poolaja lõpuni, skooriks 17:14. Teisel poolajal võitles Kehra tulihingeliselt kaotuse kahe värava peale, mis kestis kuni 45. minutini, mil Aleksander Pertelson seisuks 22:19 tegi. Kehra polnud jälitamisega veel lõpparvet teinud ja püsis agaralt kannul. 50 minutit oli mängitud ja seis oli 24:22 Viljandile. Kristo Voika 55. minuti värav paistis saatuslikuks saavat, sest vahemaa venis taas kolme värava peale. Viimasena jäi kõlama Kristjan Kooviti sõna ning mäng lõppes seisuga 29:26 Viljandile.

Kehra resultatiivseimad olid Oskar Luks seitsme väravaga, Markus Leidsaar kuue väravaga ja Alvar Soikka viie tabamusega. Viljandi väravakütid olid Hendrik Koks kaheksa väravaga ja Johannes Pertelson kuuega.

Järgmised meeste meistriliiga mängud sel nädalal: 26.10. 19:00 Kalevi spordihall HC Tallinn – Põlva Serviti

Pressiteade
Pildil: Võitluslik mäng Kehra ja Viljandi vahel (Foto: Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit).

Eelmine postitusSelgus naiste koondise koosseis Rahvuste liiga mängudeks Armeeniaga
Järgmine postitusKorvpall. Rahvaliiga. Mäng võistkondade “Jõhvi Gümnaasium/Karjamaa” ja “Toila” vahel. 27.10.2023