Mitmeaastase pausi järel teenis meistritiitli Tallinna FCI Levadia

0
22

Täna, 5. detsembril selgitasid Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia hooaja viimases kohtumises Premium liiga võitja. Kuna Levadia edu oli kohtumise eel ühepunktiline, tuldi 2:2 viigi järel pärast kuue aasta pikkust pausi Eesti meistriks.

Kohtumise väravatearve püsis avamata ligi pool tundi, ent 34. minutil pääses Robert Kirss Flora kaitsjate vahelt löögile ning viis Levadia 1:0 juhtima. Levadia eduseis jõudis tablool püsida aga vaid ligi 10 minutit, sest avapoolaja üleminutitel võttis Flora üles kiire vasturünnaku ning Ken Kallaste söödu suunas väravavõrku Henrik Ojamaa.

Teist kolmveerandtundi alustas ründavamalt Flora ning Levadia selge eesmärk oli oma seljatagune puhtana hoida. Möödunud aasta meistrit prooviti nõelata vasturünnakutega ning 53. minutil see ka õnnestus, kui avavärava autor Kirss liikus palliga nurgalipu poole ning võttis seejärel suuna väravale, mille lähistelt ta terava nurga alt ka realiseeris. Mäng jätkus Flora tugeva surve all ning viigiväravani jõuti mängu lõpuhetkedel, kui nurgalöögi järel kasutas kastis tekkinud segaduse ära Kallaste, ent juhtvärava löömiseks aega ei jätkunud.

2:2 viigiga teenis Levadia klubi ajaloo kümnenda meistritiitli, viimasest liigavõidust on seejuures möödunud kuus aastat. Vahepealsetel aastatel on püsitud stabiilselt teisel kohal ning möödunud hooajal tuli leppida kolmanda kohaga. Levadia lõplik punktiskoor on 84, kogu hooaja peale saadi kirja 84 väravat ning endale lasti seejuures lüüa 38. Teise koha teeninud Florat lahutab Levadiast endiselt vaid üks punkt ning kogu hooaja vältel lasi meeskond endale lüüa kõige väiksema arvu (23) väravaid.

jalgpall.ee

Eelmine postitusEes ootavad selle aastanumbri viimased Coolbet Hokiliiga kohtumised kodumaal
Järgmine postitusVõrkpall: Toimusid Jõhvi lahtised ja Ida-Virumaa meistrivõistlused