Mullusel Rally Estonial publikut hullutanud Rainer Aus teeb pärast aastast võistluspausi MM-debüüdi!

0
496

Mullusel Rally Estonial suurepärase etteaste teinud Rainer Aus ja Simo Koskinen tulevad pärast aastast võistluspausi starti ka tänavu. Vähe sellest: mitmekordne Eesti meister Aus teeb ühtlasi MM-sarja debüüdi.

Eelmise aasta Rally Estonial kerkisid Rainer Aus ja tema kaardilugeja Simo Koskinen tähelepanu keskmesse – WRC2 klassis saadi Oliver Solbergi järel teine koht ning eestlaste sisekonkurentsis jäädi alla vaid maailmanimedele Ott Tänakule ja Markko Märtinile.

Nüüd tehakse enam kui aastase pausi järel endise WRC-sõitja Toni Gardemeisteri tiimi ja Škoda Fabia R5 mudeliga taastutvus. Et vahepeal sai Rally Estoniast meeldiva üllatusena MM-etapp, ei soovinud Aus võimalust nii kõrgel tasemel võimeid proovida käest lasta. Lõplikult sai selgeks, et MM-debüüt võib 4.-6. septembril Lõuna-Eesti teedel toimuda, üsna viimasel hetkel.

„Auto leidmine polnudki niivõrd keeruline. Laual oli mitmeid huvitavaid valikuid. Liisk langes Gardemeisteri meeskonna kasuks, sest nad tundsid ise huvi ja mullusest on meeldiv kogemus olemas,“ selgitas Aus. „Ent eelarve kokkusaamiseks oli aega vähe. Mitmelt varasemalt toetajalt tuli raske perioodi tõttu vastuseks raske südamega „ei“. Seda enam olen rõõmus ja tänulik, et leidus abilisi, kes aitavad mu suure unistuse teoks teha. Sõita kodusel MM-etapil on kindlasti midagi täiesti erilist.“

Paljukordne Eesti meister lisas: „Paus venis erinevatel põhjustel küll pikaks – ja oleks ilma koduse MM-rallita veninud ilmselt veel pikemaks -, kuid karjääri lõpetamisele ei ole ma küll veel mõelnud. Lihtsalt kodus samadel radadel sõitmine ei motiveerinud mind enam piisavalt ja piiri taha jõudmiseks on vaja suurt eelarvet.“

Ehkki Aus ei ole vahepeal ainsalgi rallil osalenud, on ta kokkupuude autode ja kiirustega olnud pidev. Igapäevaametis Porschesid müüval mehel on aidanud kätt soojas hoida ringrajal instruktorina tegutsemine.

„Klientide ja huviliste juhendamine on osa mu tööst. Muidugi ei saa sportautoga lagedal ja väheste kurvidega põllul sõitmist võrrelda MM-rallil võistlemisega. Kuid auto, rooli, kiiruse ja täpsusetunnetust olen saanud niiviisi hoida. Selge see, et iga rooste tahab maha raputamist. Aga eelmisel aastal olin sarnases seisus. Testipäevad aitavad ka kruusateedega taas piisavalt harjuda,“ ootab Aus elu tugevaimat rallit põnevusega.

Ta nimetab kokku pandud trassi nõudlikuks, kuid põnevaks. „Laupäev tuleb eriti pikk ja raske. Vaevalt mu karjääris varem sellist on olnud. Aga ühel MM-rallil kuidagi teisiti ei saagi! Füüsiline vorm peab korralik olema, et mitte väsimusest eksida. Tegelen sellega,“ märkis Aus ja tutvustas sportlikke eesmärke: „Tase on mullusest kõvem, aga lähen sarnase sihiga nagu siis – esikolmik oma klassis oleks väga hea, esikuuik korralik tulemus.“

Võib liialdamata väita: Ausi september tuleb täiesti eriline. Kui elu esimene MM-ralli toimub selle esimesel nädalavahetusel, siis sama kuu lõpus on ta perre oodata esiklapse sündi. „Muidugi olen äärmiselt põnevil, kui nii meeldivad sündmused peaaegu samal ajal toimuvad. Ei jõua neid juba ära oodata!“ sõnas ta.

Toetaja usk: esimene MM-ralli avab Eestile suure ukse

Ausi MM-debüüt saab võimalikuks tänu mitmetele headele toetajatele eesotsas Škoda maaletooja Auto 100-ga.

„Meil on väga hea meel, et eelmisel aastal alustatud koostöö Rainer Ausi ja Auto 100 vahel jätkub ka tänavusel esmaklassilisel Rally Estonia WRC üritusel. Rainer näitas viimati toimunud Shell Helix Rally Estonia võistlusel WRC2 klassis suurepärast tulemust, saavutades meie rõõmuks teise koha. Sellel aastal on võistlus muljetavaldavalt esinduslik ning loodame, et tekkinud võimalus korradada WRC etapp Eestis toob maailmaklassi sõitjaid siia ka edaspidi. Soovime Rainer Ausile ja Simo Koskinenile edu!“ kommenteeris Auto 100 juhatuse liige Janek Aavik.

PRESSITEADE
Foto: autor Henri Siht

Eelmine postitusPremium Liiga: meeskond Tallinna FC Flora ei loobu esimesest positsioonist
Järgmine postitusKergejõustik: Jõhvis sai näha kahe meetri ületamist kõrgushüppes

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.