Narva Linna Jooks toob starti Eesti paremad pikamaajooksjad

0
27

Eeloleval nädalalõpul toimuv Narva Linna Jooks toob starti Eesti paremad pikamaajooksjad ning pakub liikumisrõõmu ning kultuurielamusi arvukatele erinevas vanuses harrastajatele.

Liikumisaasta 2023 osavõturohkeim rahvaspordisündmus Ida-Virumaal toob kokku osalejaid Narvast, mujalt Virumaalt, üle terve Eesti ning kaugemaltki.

Reedel, 9. juunil kell 18.00 algab Joaoru puhkealalt kolme kilomeetri pikkune sportlik avarongkäik, mis viib osalejad mööda jõeäärset promenaadi äsja renoveeritud Narva Raekoja platsini. Avarongkäigust osavõtt on kõigile tasuta. Et nimi lõpuprotokolli kirja läheks ning toetajate poolt väljapandud auhindade loosimisel kaasa lüüa saaks tuleb ennast registreerida kas internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal enne starti. Osalejaid ootab Raekoja platsil suurejooneline Narva linna päevade tasuta kontsertprogramm, kus reede õhtul on peaesinejaks Eesti kuumim räppartist Nublu. Kontserdijärgselt toimub Narva Linna Jooksu avarongkäigust osavõtjate vahel suur auhinnaloos.

Laupäeval, 10. juunil kell 11 on kavas 21,1 kilomeetrine poolmaraton ning kell 13 kõigile jõukohane viiekilomeetrine jooksu- ja käimisdistants. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga toimuvad Narvas juba traditsiooniliselt ka Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, kus arvukate harrastajate kõrval osalevad Eesti parimad pikamaajooksjad.

Meestest on poolmaratoni peafavoriitideks Tiidrek Nurme Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ja tema treeningkaaslane Solomon Gachoka Kagimbi Keeniast. Auhinnalisi kohti asuvad püüdma ka Rauno Laumets (Tartu Spordiselts Kalev), Jaanus Kallaste ja Aleksandr Kulešov (klubi Treeningpartner) ning mitmed teised.

Naiste seas on esikohapretendentideks Jekaterina Patjuk (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), Kaisa Kukk (Tartu Spordiselts Kalev) ja Kadri Maasik (Nõmme Kergejõustikuklubi). Esikolmikusse püüdlevad veel ka mitmes teises jooksuklubis harjutavad tublid naised.

Narva Linna Jooksu võistluskeskus ja finišipaik on esmakordselt uue särava ilme saanud Raekoja platsil, kus toimub ka autasustamine. Võistluste sekretariaat asub Tartu Ülikooli Narva kolledži ruumides, kus antakse välja osalejate stardinumbreid ning saab võistluspäeval registreerida.

Laupäeval, 10. juunil kell 11.30 toimuvad Narva Pimeaia pargis tasuta osavõtuga Limpa Lastejooksud.

Rikkalik Narva päevade programm toob koos Narva Linna Jooksu autasustamistseremooniaga pealtvaatajate ette aegumatu Anne Veski ning laupäevaõhtule paneb vägeva punkti Eurovisioonil Eestit suurepäraselt esindanud Narvast pärit Alika Milova.

Ida-Virumaa suurima liikumissündmuse vaheldusrikas rada viib osalejad Narva linna tänavatele ja kergliiklusteedele ning teeb põike Äkkekülas asuvatele Pähklimäe terviseradadele. Kõik poolmaratoni ja viiekilomeetrise distantsi lõpetajad saavad kaela unikaalsed medalid, kus on kujutatud äsja renoveeritud Narva Raekoda. Tuntud Narva sümbolist Rootsi lõvist inspireeritud lustakas lõvikutsikas kaunistab lastejooksude medaleid.

Narva Linna Jooksu eesmärgiks on innustada siinseid inimesi rohkem liikuma ja tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul. Narva Linna Jooks on Eesti suurima rahvaspordisarja RIMI Linnajooksud neljas etapp.

Narva Linna Jooksu viiekilomeetrisele jooksu- ja käimisdistantsile, poolmaratonile (21,1 km), sportlikule avarongkäigule ja lastejooksudele saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal asuvas sekretariaadis.

Liikluskorraldusega saab tutvuda siin.

Eelmine postitusPeatreener Thomas Häberli avalikustas nimekirja 25 mängijaga
Järgmine postitusEpp Mäe jäi Biškekis võiduta

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.