Põlva Serviti alistas meistriliigas SK Tapa

0
16

Ainsa 7. vooru mänguna tuli käsipalli meeste meistriliigas pidamisele SK Tapa ja Põlva Serviti vastasseis. Nii Eesti kui ka Balti liigat juhtiv Serviti sai võõrsil kindla võidu tulemusega 30:22 (17:11) ning on kõikide sarjade peale võitnud nüüd tosin mängu järjest.

Tapal peetud kohtuminegi oli ohus, kuid au meeskondadele, et suutsid puuduvate mängijate kiuste siiski platsile astuda. Eriti valusalt tabasid probleemid üheksa mängijat kokku saanud SK Tapat, kel puudusid paremad snaiprid Vahur Oolup ja Rail Ageni. Põud valitses ka joonemängijate sektsioonis, kuid võimalusi said muidu vähem mänguaega teenivad pallurid.

Oivaliselt kasutas kohtumise algminutitel oma šanssi Endrik Jaanis, sest 18-aastane tagamees viskas Tapa neli esimest väravat ja aitas võõrustajad 4:3 juhtima. Serviti nõelas valusalt kiirrünnakutega, saades neid esimese veerandtunniga koguni kaheksa. Kogemus oli siin tähtis – Henri Sillaste realiseeris neli ja Kristjan Muuga kaks kiirrünnakut.

Pärast Andreas Parve tabamust oli veel 11. minutil põlvalaste eduseis vaid 7:6, siis hakkas vahe vaikselt suurenema. Mathias Rebane tegi 20. minutil karistusviskest 13:9 ning poolajavileks seadis Sillaste järjekordse kiirrünnakuväravaga seisuks 17:11.

Teisest pooltunnist oli kulunud kolm minutit, enne kui seis tablool muutus ja jälle oli üksinda Tapa väravavahi Artur Oganezovi vastu põgenenud Sillaste. Kodumeeskond oli suurtes raskustes skoorimisega. Ilja Kosmirak pommitas küll seisuks 18:12, kuid see jäi Tapa ainsaks tabamuseks esimese 11 minuti jooksul.

Anatoli Tšezlov viis Serviti 40. minutil 21:12 juhtima ja seitse minutit hiljem kasvatas venelasest mängujuht vahe kümnele väravale – 26:16. Võitjas kahtlust polnud ja Serviti kindlustas kõikide sarjade peale 12. järjestikuse võidu tulemusega 30:22.

Kohtumise resultatiivseim oli Sillaste 12 tabamusega. Viimati viskas kogenud Eesti koondise vasakäär tosin või enam väravat neli aastat tagasi, toona Balti liigas Riia Celtnieksi võrku. Tšezlov tabas kuus, Rebane ja Tõnis Kase kolm korda. Tapa kasuks viskas Kosmirak kuus ning Jaanis ja Marten Saar viis väravat.

Liigatabelit juhib Serviti 11 punktiga, mängu vähem pidanud Viljandi HC-l on üheksa silma. HC Tallinn on kogunud kuus, Raasiku/Mistra neli ja SK Tapa kaks punkti. Ainsana pole punktiarvet avanud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper.

Meistriliiga 8. voor:

15.02.  19:00  SK Tapa – Raasiku/Mistra (Tapal)
16.02.  19:00  Põlva Serviti – Viljandi HC (Põlvas)
16.02.  19:00  HC Tallinn – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Kalevi spordihallis)

Pildil: Henri Sillaste spurte kiirrünnakusse tapalased pidurdada ei suutnud – vasakäär viskas Serviti kasuks 12 väravat. (Foto: Marie-Johanna Kippar/EKL).