Rahvaliiga 21. hooajal asub võistlustulle 120 võistkonda!

0
222

Oktoobri algusega pannakse pall mängu võrkpalli Rahvaliigas, kus nais-, mees- ja segavõistkondade erinevates tugevusgruppides on kokku moodustatud 25 alagruppi ning registreerunud ligi 2000 harrastusvõrkpallurit.

Kõige suuremalt on esindatud meeste III tugevusgrupp, kus asub mängima 35 võistkonda, neist üle poole Tallinnast ja Harjumaalt. Eelmise hooaja võitjana asub ka sel aastal tiitli nimel mängima VK Seltskond Tallinnast.

Meeste II tugevusgrupis mängib 13 võistkonda, Narvast Haapsaluni ja Tallinnast Tartuni. Kuldmedaleid ihaldavad kõik võistkonnad, nende hulgas ka eelmise aasta finalistid Ambla (nüüd Järva Valla Spordikeskus) ja Valtu.

Meeste I tugevusgrupis osaleb sellel korral seitse võistkonda, kes kõik kohtuvad põhiturniiril omavahel kodus ja võõrsil. Põhiturniiri võitja pääseb otse finaalturniirile ning kõik järgnevad moodustavad veerandfinaalpaarid. Eelmise hooaja kuldmedalist Remato enam sama nime all ei mängi, kuid samad mängijad on esindatud mitmes võistkonnas. Saab põnev olema!

Naiste II tugevusgrupis hakkab mängima 23 võistkonda. Eelmise aasta kaks parimat naiskonda Intervoll ja Ridala (nüüd VK Haapsalu) on sel aastal jahtimas medaleid aste kõrgemal ning see annab võimaluse järgmistel võistkondadel särada. Kas võitjaks osutub eelmise hooaja pronksmedalist Torma või on see keegi teine, näitavad juba varsti algavad mängud.

Naiste I tugevusgrupis mängib 10 võistkonda ja sel aastal ilma viimase hooaja kuldmedalist Võru Vallata. Küll aga on konkurentsi pakkumas mitmed uued võistkonnad – ennist mainitud VK Haapsalu ning Intervoll, aga ka noormängijatest koosnev VK Täht jt.

Segavõistkondade II tugevusgrupis alustab mängimist 25 võistkonda ning hea meel on tõdeda, et just selles grupis on kõige suurem hulk võistkondi väljaspool Tallinnat ja Harjumaad. Nii nagu naiste arvestuseski, on eelmise aasta finalistid suundunud aste kõrgemale ja seega konkurents finaalturniiri koha eest väga tihe!

Segavõistkondade I tugevusgrupis võistleb nagu meeskondade I grupis seitse võistkonda, kes kõik mängivad põhiturniiril omavahel kodus ja võõrsil. Põhiturniiri võitja pääseb otse finaalturniirile ja kõik järgnevad moodustavad veerandfinaalpaarid. Kas võidu võtavad pikalt Rahvaliigas medalirõõme nautinud Dynamo võistkonna mängijad või keegi teine, saame teada kevadpühadel, kui 7.-8. aprillil toimub Türi Konesko Spordikeskuses Rahvaliiga 2022/2023 hooaja finaalturniir.

Sel hooajal on Eesti Võrkpalli Liit koostöös Medaloniga disaininud Rahvaliigale uued vinged medalid. Rahvaliiga mängud kõikides alagruppides algasid 6. oktoobrist ja jätkuvad play-offidega alates veebruarist.

volley.ee

Eelmine postitusEesti loositi samasse alagruppi maailma tipu ja ühe naaberriigiga
Järgmine postitusKalevi Spordihallis toimuvate poksi Eesti meistrivõistluste käigus selguvad riigi tugevamad poksijad

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.