Rahvusvahelist mitmevõistlust juhib avapäeva järel Skotheim, teisel kohal Hausenberg

0
11

Rahvusvahelise mitmevõistluse TALLINN 2024 avapäeva lõpetas liidripositsioonil norrakas Sander Skotheim. Parima eestlasena hoiab teist kohta Hans-Christian Hausenberg.

Seitsmevõistluse avaalal 60 m jooksus näitas kiireimat aega tšehh Vilem Strasky, kes teenis võidu ajaga 6.87. Päeva teise aja 6.89 jooksis välja Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Alla seitsme sekundi aja sai kirja veel inglane Sam Talbot (6.91).

Kaugushüppest võttis alavõidu norrakas Sander Skotheim, kes hüppas uueks isiklikuks rekordiks 7.83. Hausenbergi parimaks jäi avakatsel hüpatud 7.66. Päeva kolmanda tulemuse – 7.29, sai kirja sakslane Nils Laserich.

Kuulitõuke võitis Montenegro sportlane Darko Pesic tulemusega 16.27. Sakslane Nico Beckers sai kirja 15.64 ning paremuselt kolmas oli leedukas Edgaras Benkunskas tulemusega 15.27.

Kõrgushüppe võitis oodatult Skotheim, kelle tulemus jäi küll veidi tagasihoidlikuks – 2.09. Benkunskas ületas kõrguse 2.06 ning Beckers sai kirja täpselt kaks meetrit.

Avapäeva järel on liidripositsioonil Skotheim 3504 punktiga. Teisel kohal on Hausenberg 3403 punktiga (isikliku rekordi graafikule kaotab 107 punkti) ning kolmas on Benkunskas, kes kogus nelja alaga 3314 punkti.

Teine võistluspäev saab alguse kell 11:00. Homme tulevad viievõistluses starti ka 29 naist.