Selgunud on kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel osalev Eesti koondis

0
13

Roomasse sõidab 19 Eesti sportlast. 400 m tõkkejooksus on stardis suurte tiitlivõistluste kogemustega Rasmus Mägi (pildil), kellel on ette näidata 2014. aasta EM-i hõbemedal. Kümnevõistluses esindavad koondist 2022. aasta EM pronks Janek Õiglane, 2024. aasta sise-MM pronks Johannes Erm ning 2023. aasta sise-EM pronks Risto Lillemets. Poolmaratonis on samuti stardis kolm eestlast: Leonid Latsepov, Tiidrek Nurme ja Olavi Allase. 100 m sprindis tuleb starti Karl Erik Nazarov. Oma tiitlivõistluste debüüdi teevad vasaraheitja Adam Kelly ja kuulitõukaja Jander Heil.

Esmakordselt kvalifitseerus tiitlivõistlustele Eesti naiste 4×100 m teatenelik, kuhu kuuluvad Ann Marii Kivikas, Miia Ott, Diana Suumann, Kreete Verlin ning varuvõistlejana Johanna Ilves. Ann Marii Kivikas osaleb individuaalselt ka 200 m jooksus. Kõrgushüppes osaleb Elisabeth Pihela ja odaviskes Gedly Tugi. Tiitlivõistluste debüüdi teevad Marleen Mülla teivashüppes ja Laura Maasik 3000 m takistusjooksus.

Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordijuht Kristel Berendsen rõõmustas koondise suuruse üle: “Koondise liikmete arv osutus oodatust suuremaks ning hea meel on tõdeda, et sõidame Rooma lausa 19 sportlasega. Eesti fännidel jagub nii kohapeal kui telekate ees põnevust terve EM-i vältel, sest hea õnnestumise korral on meie sportlased stardis kõikidel päevadel.” Ta lisas veel, et olümpiaks valmistuvatel sportlastel on EM-i näol tegemist olulise peaprooviga.

Euroopa meistrivõistlused toimuvad Roomas 7.-12. juunini.

Foto: Raul Mee/EKJL

Eelmine postitusEesti rannajalgpallikoondis võõrustab kahes maavõistlusmängus Prantsusmaad
Järgmine postitusAasta parimad jäähokimängijad on Kristjan Kombe ja Margaret Neering

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.