Serviti ja Tallinn haarasid karikasarja avaringis edu

0
191

Kolmapäeva õhtul algasid Viljandis ja Tallinnas tänavused Eesti meeste karikavõistlused käsipallis. Mängiti eelringi kaks avakohtumist, kus Põlva Serviti alistas võõrsil Viljandi HC 29:26 (16:11) ning Tallinn oli kodus üle HC Viimsi/Tööriistamarketist 37:29 (18:9). Kordusmängud toimuvad vastavalt Põlvas ja Viimsis kahe nädala pärast ehk 21. oktoobril.

Viljandis alustasid mõlemad meeskonnad kõrge ja aktiivse kaitsega, mis omakorda tekitas rünnakul ruumi ääremängijatele. Kui 20-minutilise mängu järel juhtis Serviti 10:7, olid karikakaitsja ääred Kristjan Muuga ja Mathias Rebane visanud kahe peale kaheksa väravat. Viljandil omakorda tabas kadestamisväärse protsendiga 17-aastane paremäär Oliver Ruut.

Mäng muutus siiski lahtisemaks ja Serviti hakkas vaikselt eest rebima. 27. minutil tegi Otto Karl Kont 15:7, kuid poolajavileks vähendas Mihkel Lõpp mulkide kaotusseisu viiele väravale – 11:16. Teine pooltund algas kordamööda tabades, kuid siis said põlvalased jälle seitsmega juhtima, kui 47. minutil tuli Kondi viskest 20:13.

Võõrustajatel langes vigastuse tõttu rivist seni parim snaiper Ruut, kuid sellest hoolimata võideldi poolaja keskel jälle lähemale. Rasmus Ots hiilgas mitme tõrjega ning Aleksander Pertelson tulistas 46. minutil seisuks 22:19. Serviti tegi omakorda kolmeväravalise spurdi, ent Viljandi võitles lõpuni.

Seitse sekundit enne lõpuvilet tuli Pertelsoni viskest 29:26, mis jätab kordusmänguks Põlvas edasipääseja veel lahtiseks. Serviti kasuks tabasid Rebane ja Alfred Timmo seitse ning Muuga ja Kont neli korda, Viljandil viskas Pertelson kuus, Ruut viis ning Hendrik Koks ja Mihkel Lõpp neli väravat.

Kalevi spordihallis viskas Mart Varik külaliste kasuks kohtumise avavärava, kuid peagi viis noor joonemängija Karl Kramm pealinlased 5:2 juhtima. Viimsi ei kavatsenud 2019. aasta karikavõitjat nii lihtsalt eest lubada ja 17. minutiks võideldi tabloole 6:6 viik, kui tabas 17-aastane Henri Koort.

Tallinna peatreener Risto Lepp võttis aja maha ning seisult 7:7 tehti Markus Viitkari ja Rauno Ausi vedamisel kümne minutiga suisa 11:1 vahespurt, juhtides vaheajaks 18:9. Hooaja esimest ametlikku kohtumist pidanud esiliigameeskond alustas teist pooltundi isukalt ning jõudis korduvalt vastasest viie värava kaugusele.

Veel 49. minutil oli mänguseis 29:24, siis sattus hoogu Kaspar Lees, visates kolm järjestikust väravat ning Viimsi enam ohtlikuks ei saanud. Tallinn võtab kordusmänguks kaasa 37:29 edu. Viitkar, Aus ja Markus Oliver Mädo viskasid täna võitjate kasuks kuus väravat, kaotajate poolel olid täpsemad Varik seitsme, Siim Pinnonen kuue ja Jarno Nurm viie tabamusega.

Täna loositi ka karikavõistluste veerandfinaalpaarid. Tallinna ja Viimsi vastasseisu võitja kohtub HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga ning Serviti ja Viljandi vahelise lahingu võitja läheb kokku Tartu Ülikooliga. Ülejäänud paarides on vastamisi HC Tallinn 2 – Raasiku/Mistra ning Põlva/Arcwood – SK Tapa/N.R. Energy.

Pildil: Ääremängijad olid Viljandi HC ja Põlva Serviti karikamängus heas hoos, pildil Mikk Varik ja Kristjan Muuga. (Foto: Helin Potter/arhiiv).

handball.ee

Eelmine postitusTänaõhtuse Eesti – Leedu maavõistluse kohtunikud tulevad Soomest
Järgmine postitusMida toob algav hooaeg?