Serviti oli Balti liigas parem Kaunase Granitasest

0
11

Eile Balti liigas Kaunase Granitas-Karysega kohtunud Põlva Serviti alistas kodumeeskonna pinevas mängus. Serviti võitis tulemusega 32:29 (13:13).

Tuline mäng päädis Serviti võiduga
Kohtumine oli algusest saati pingeline ja tasavägine. Mõlemad pooled said esimesed väravad kirja alles 2. minutil, misjärel läks Serviti viivuks Henri Sillaste väravast juhtima. Granitase meeskond haaras juhtpositsiooni enda kätte ja 7. minutiks oli Serviti 2:4 taga. Viigistajaks oli Sillaste, kes viskas 9. minutil seisuks 4:4. Põlva võistkond läks mängu uuesti juhtima 12. minutil, kui skoori tegi Jürgen Rooba. Ent ka see oli hetkeks ning üsnapea mängiti viigiseisus. 15. minutil viis Rooba Serviti taas juhtima, seisuks 8:7. Suurema edu saavutas Serviti 22. minutil, mil Rooba viis Eesti klubi 11:9 ette. Mängu 26. minutiks olid rollid vahetunud ja ühe väravaga oli ees kodumeeskond Granitas. Serviti tõi 13:13 viigini Stanislav Kholodiuki värav, mis jäi esimest poolaega ka lõpetama.
Teisele poolajale läks Serviti peale energiliselt: Tõnis Kase, Jürgen Rooba ja Anatolii Chezlov viisid meeskonna koheselt 3 väravaga ette. 40. minutiks olid skooritablool numbrid 20:19 Servitile ja 45. minutil 23:23. 48. minutil üheväravalisse kaotusesse langenud Serviti tõusis minut hiljem liidriks, kui Alfred Timmo esmalt seisu viigistas ning Hendrik Varul meeskonna ühega juhtima viis. 52. minutiks oli skoor 27:25 Serviti kasuks. Sama seis püsis 3 minutit kuniks Granitas järjekordse värava kirja sai. Serviti ei murdunud pinge all ja võttis 3-väravalise võidu skooriga 32:29.

Serviti eest viskas enim väravaid Jürgen Rooba, kelle nimele jäi seekord 12 väravat. 5 väravat viskas Henri Sillaste.

“Oli raske mäng. Esimene poolaeg hästi välja ei tulnud, andsime vastastele lihtsaid võimalusi ja teenisime palju eemaldamisi. Jõu ja tahtmisega võtsime mängu ära. Kõige olulisem on see, et saime võidu kätte,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.

Homme ootab Servitit ees Leedu klubi VHC Šviesa, kellega kohtutakse kell 12:00.

Serviti Balti liiga kohtumised sel nädalal
24.02. 17:00 Granitas-Karys (LTU) – Põlva Serviti (29:32)
25.02. 12:00 VHC Šviesa (LTU) – Põlva Serviti

Pressiteade
Pildil: Tulises mängus jäi peale Serviti, viskel Henri Sillaste (Granitas-Karys/Baltic Handball League)