Serviti tagas koha meistriliiga finaalis

0
6

Täna võõrustas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Põlva Servitit meistriliiga teises poolfinaalmängus. Avamängu võitnud Serviti triumfeeris ka sel korral, alistades Kehra seisuga 34:22 (15:8). Sellega edeneb Serviti esimesena meistriliiga finaali.

Pingevaene poolfinaal

Kehras rullus külalise Serviti mäng kindlamalt lahti ning Kehra takerdus Serviti kaitsesse. Henri Sillaste sai avaminutitega kirja 2 väravat ning temaga ühines ka Stanislav Kholodiuk, kes viskas seisuks 3:0. Kehra sai oma esimese värava kirja 6. minutil, kui Dmytro Yankovskyi käe valgeks sai. Mängu 10. minutiks oli skoor 5:1 Servitile. Mihkel Parm ja Jaan Pirk tõid Kehra 13. minutiks seisule 4:5, kuid Tõnis Kase ja Mathias Rebase tabamused hoidsid Servitit ees. 21. minutiks oli seis 10:5, kui Rebane 7-meetri karistusviske realiseeris. Yankovskyi värav jäi lõpetama esimest poolaega, mille võitis aga Serviti seisuga 15:8.

Teist poolaega alustas Mihkel Parmu värav. Serviti ei jäänud vastust võlgu ning suurendas vaid oma edumaad. 41. minutiks oli vahemaa Kehraga jõudnud kasvada 10 värava peale, skooriks 23:13. Kehra jõudis vahepeal kaotusseisu 8 värava peale vähendada, kuid 51. minutil pidi taas otsa vaatama 10-väravalisele vahemaale, kui Serviti väravavaht Jürgen Lepasson seisuks 28:18 viskas. 2 järjestikust väravat Rebaselt viisid Serviti 53. minutil 30:18 ette, markeerides seni suurimat eduseisu. Sellest sai Põlva klubi vaid indu juurde ning Kermo Saksing ja Rebane suurendasid vahemaad veelgi, tehes seisuks 33:19. Poolfinaalmäng lõppes resultaadiga 34:22 Serviti kasuks. See oli Serviti teine poolfinaalseeria võit Kehra üle, tähistades Põlva meeskonna edasipääsu finaali.

Enim väravaid sai kirja Serviti pallur Mathias Rebane, kelle nimele kogunes 9 väravat. Kehra meeskonna resultatiivseim väravakütt oli Dmytro Yankovskyi 7 väravaga.

“Saime kaitse enamjaolt tööle, väravavahid olid tublid ning saime kiireid ja poolkiireid. Ainus, mille üle täna nuriseda saaks, on mõningad realiseerimised. Samuti olid osad mehed eelmine nädal haiged ja eks see mõjutas ka meie tänast kokkumängu natukene,” kommenteeris Mathias Rebane. “Arvan, et saime positiivse noodi täna kätte ja edasised mõtted on suunatud nädalavahetusele,” lisas ta, viidates Balti liiga finaalturniirile, mis toimub kodusaalis Põlvas.

Homme jätkavad meistriliigas võitlust Viljandi HC ja Mistra, kes kohtuvad sel korral Arukülas. Pinge on laes, sest eelmisel nädalal kaotas Viljandi tasavägises mängus Mistrale. Finaali pääsemiseks tuleb võita 2 kohtumist ning üks võit on Mistral juba käes.

Meeste käsipalli meistriliiga poolfinaalid

02.04. 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (32:20)
03.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (22:25)
09.04. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (22:34)
10.04. 19:00 Aruküla Spordihoone Mistra – Viljandi HC
Vajadusel 18.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra

Pildil: Serviti kavaldas ka sel korral Kehra üle ning mängis end finaali (Joonas Kuuskla/Eesti Käsipalliliit).

Eelmine postitusBillie Jean King: Eesti lõpetas oma alagrupis kolmanda kohaga
Järgmine postitusKonstantin Vassiljev loobus Eesti meeste koondise kaptenikohast