Silmet alistas Bunker Partneri ja võitis esmakordselt Coolbet saaliliiga meistritiitli

0
8

30. märtsil sai Coolbet saaliliiga põneva lõpplahenduse, kui Sillamäe FC NPM Silmet alistas väravaterohkes kohtumises Tallinna FC Bunker Partneri tulemusega 7:5. Võiduga kindlustas Silmet klubi ajaloo esimese saaliliiga meistritiitli.

Silmet muukis Bunker Partneri väravasuu lahti kohtumise 14. minutil, kui kiirele kontrarünnakule asunud Raul Männi jättis realiseerimise Roman Bažkovi hooleks. Kaheväravaline edu saavutati 16. minutil, kuid Pablo Cesar Ortega Herrera vastaselt palli röövis ning selle kindlalt väravavahi seljataha saatis. Bunker Partner vähendas kaotusseisu 18. minutil, kui täpse söödukombinatsiooniga mängiti löögile Marek Naal. Neli sekundit enne vaheajavile teenis Bunker Partner penaltilöögi, mille Denis Vnukov kindlalt realiseeris ning kelle tabamuse toel läksid meeskonnad vaheajale 2:2 viigiseisul.

Teise poolaja esimesel minutil kasutas Silmet vastase pallikaotusest tekkinud võimaluse ära ning väravat sahistas Ortega Herrera. Sellele järgnes Bunkeri viigivärav, kui kontrarünnaku lõpuks tõi meeskonnale tulemuse Naal.

Ortega Herrera kirjutas enda nimele kübaratriki 26. minutil, viies selle tabamusega meeskonna ka juhtpositsioonile. Edu kasvas pooltunni lähistel, kui Maksim Goncharov Bunker Partneri väravavahi üks ühele ette võttis ning viimase kindlalt üle mängis. Kaheväravalises kaotusseisus olnud Bunker Partner pead norgu ei lasknud ning suutis kohtumise veel 36. minutiks 5:5 viigistada. Esmalt oli täpne Vnukov, meeskonna viienda tabamuse kirjutas küljesisselöögi järel tabloole Pavel Rubel.

Kohtumises said otsustavaks viimased kolm minutit: 37. minutil vormistas Silmeti kuuenda tabamuse Bažkov. Veidi enam kui 20 sekundit enne kohtumise lõppu lisas Ortega Herrera veel ühe värava ning 7:5 võiduga teenis Silmet oma esimese meistritiitli.

Coolbet saaliliiga finaalis mängisid meeskonnad kolme võiduni. Möödunud nädalavahetusel anti finaalseeriale avapauk, kus Sillamäe Silmet teenis Bunker Partneri üle suureskoorilise 9:3 võidu. Ka korduskohtumises näitas Silmet enda paremust, kui vastane alistati tulemusega 3:2.

Coolbet saaliliiga põhiturniiril teenis Silmet kolmanda koha – 14 mänguga koguti 10 võitu ja üks viik. Veerandfinaalis ootas meeskonda Narva United FC, kes alistati kahe mängu kokkuvõttes kindlalt 2:0, väravate vahega 15:2. Poolfinaalis läks meeskond vastamisi Viimsi FC Qarabagiga, kelle üle teeniti kaks võitu (väravate vahe 19:7) ning tagati endale pääs finaalseeriasse.

Silmet jätab seljataha eduka saalijalgpalli hooaja: lisaks Coolbet saaliliiga meistrikarikale võitis meeskond saalijalgpalli Superkarika ning saalijalgpalli karikavõistluste võidukarika.

Pildil värske Eesti meister Sillamäe FC NPM Silmet. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Eelmine postitusEesti meistrivõistlused jäähokis, pronksimatš. Viru Sputnik – Everest. 30. märts 2024
Järgmine postitusSelgus Eesti saalijalgpallikoondise koosseis Küprosel toimuvaks EM-eelvooruks